Ojciec wypisał syna ze szkoły, żeby mógł zostać profesjonalnym graczem

Ojciec wypisał syna ze szkoły, żeby mógł zostać profesjonalnym graczem

Przeważnie dzieci są upominane przez rodziców, że czas wyłączać komputer i kłaść się spać, bo nie wstaną rano do szkoły. W tym przypadku jest dokładnie odwrotnie, bo ojciec nastoletniego szweda wypisał go ze szkoły, by nauka nie przeszkadzała mu w zostaniu profesjonalnym graczem Overwatch.

Szwecja ma dość liberalne podejście do wielu spraw, a jednym z tego przejawów jest możliwość wzięcia rocznego urlopu od szkoły. Właśnie z tej opcji planował skorzystać Lucas „Mendokusaii” Hakansson, by mieć czas na treningi oraz sięgnięcie po swoje marzenia i zostanie profesjonalnym graczem na scenie e-sportowej. Patrząc jednak na męczarnie syna, które przeżywał w szkole i wśród rówieśników, ojciec chłopaka podjął bulwersującą w opinii publicznej i wychwalaną przez nastolatków decyzję o całkowitym usunięciu syna ze szkoły, by ten mógł realizować się jako profesjonalny gracz. "On mnie nie pytał. Nic mi nie powiedział. Wszedł najzwyczajniej do domu i powiedział: nie wziąłeś wolnego; właśnie wyrzuciłem Cię ze szkoły" - powiedział nastolatek.

Usuniecie dziecka ze szkoły by mogło zostać profesjonalnym graczem? Decyzja mocno kontrowersyjna

Ojciec tłumaczy swoją decyzję dobrem dziecka, które jest nieprzystosowane społecznie, źle się czuje wśród rówieśników i ma duże problemy z nauką. Chłopak walczył również z depresją, a ratunku szukał w grach typu Counter-Strike, które dawały mu poczucie spełnienia oraz rozwoju. Ojciec przez pewien czas był przeciwnikiem gier wideo i powtarzał "że jestem uzależniony od gier, a to wywołuje agresję. World of Warcraft uzależnia, a w Korei ktoś nawet zmarł grając" - dodaje chłopak. Ojciec widział problem uzależnienia, z którym borykał się również jego drugi syn, odreagowujący kłopoty szkolne w wirtualnym świecie gier. Z czasem nastawienie jednak się zmieniło i chłopak dostał wsparcie ze strony rodzica. Czas, który "zabierała" nauka ma poświęcać grom i "treningom, by dostać się do największych rozgrywek i jeśli mi się nie uda tego osiągnąć do pewnej daty, to będę musiał wrócić do szkoły. Mam się skupić na grze i realizowaniu marzeń. Jeśli polegnę, to całkowicie" - mówi chłopak.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ojciec wypisał syna ze szkoły, żeby mógł zostać profesjonalnym graczem

 0