Okulary do rozpoznawania twarzy odniosły sukces w Chinach

Okulary do rozpoznawania twarzy odniosły sukces w Chinach

Chińska policja testuje od ubiegłego miesiąca okulary przeciwsłoneczne, których dodatkową funkcją jest wbudowane rozpoznawanie twarzy, co pozwala wychwytywać przestępców oraz osoby podróżujące posługując się fałszywą tożsamością.

Teraz Chińczycy zachęceni owocnymi wynikami pilotażu, postanowili rozszerzyć program wykorzystywania okularów z rozpoznawaniem twarzy. Pierwszych policjantów wyposażonych w nowy sprzęt można już spotkać na peryferiach Pekinu. Nową technologię początkowo wykorzystywano jako wspomaganie jednostek policji, które zajmują się ochroną bardzo popularnego dworca kolejowego w prowincji Henan. Była to forma dodatkowej ochrony związanej z obchodami Chińskiego Nowego Roku i podczas pierwszego okresu działalności złapano 26 osób posługujących się podrobionymi dokumentami. Okulary wykorzystywano również ostatnio jako dodatkową ochronę, gdy chiński rząd przegłosował nieograniczoną kadencję Xi Jinpinga. W tym okresie zaobserwowano wzmożoną działalność cenzorów oraz monitoringu.

Chiński monitoring należy do najbardziej rozbudowanych systemów na świecie

Policja wykorzystywała okulary do sprawdzania podróżnych oraz tablic rejestracyjnych w poszukiwaniu osób znajdujących się na czarnej liście, co wykorzystano również do zabezpieczenia spotkania rządu. Do systemu wgrano wizerunki osób niepożądanych podczas obrad, a główne pozycje poza kryminalistami zajmowali dziennikarze, polityczni dysydenci i aktywiści walczący o prawa człowieka. LLVision Technology, firma która jest odpowiedzialna za powstanie okularów powiedziała, że ich produkt jest w stanie rozpoznać 100000 różnych twarzy i i potrafi zidentyfikować osobę w zaledwie 100 milisekund. Kontrolowane przez mobilną jednostkę okulary kosztują 636 dolarów USD. Dają one policji natychmiastowe i pełne wsparcie, w porównaniu do cechującego się opóźnieniami systemu rozpoznawania twarzy poprzez kamery monitoringu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Okulary do rozpoznawania twarzy odniosły sukces w Chinach

 0