One-Netbook OneGx1 Pro to mobilna konsola z procesorem Intel Tiger Lake

One-Netbook OneGx1 Pro to mobilna konsola z procesorem Intel Tiger Lake

Chińskie firmy od jakiegoś czasu specjalizują się w niewielkich komputerach, które ze względu na swój gamingowy potencjał mają zastąpić nam konsole przenośne. Tego rodzaju handheld (lub może raczej netbook ze zintegrowanymi kontrolerami) postanowił zaprezentować kolejny producent wywodzący się z Państwa Środka, a mianowicie One-Netbook. Pochwalił się on właśnie nową wersją urządzenia Gx1, która tym razem bazuje na architekturze Intel Tiger Lake, oferując wydajny niskonapięciowy procesor z kartą graficzną Xe, wyposażoną w 96 jednostek wykonawczych (EU) i taktowaniem dochodzącym do 1,3 GHz. Poprzednik Gx1, bez Pro w nazwie, oparty był o platformę Amber Lake, więc powinniśmy otrzymać naprawdę spory skok wydajnościowy.

One-Netbook pochwaliło się on właśnie nową wersją urządzenia Gx1, która tym razem bazuje na architekturze Intel Tiger Lake.

Konsola oferuje interfejs Thunderbolt 4 (USB 4.0), który zapewnia transfer danych z prędkością 40 Gb/s. Pozwala to na podłączenie naprawdę szybkich zewnętrznych nośników danych. W odróżnieniu wielu innych tego typu urządzeń, One Gx1 Pro wyposażono w ekran o całkiem wysokiej rozdzielczości, otrzymujemy bowiem 7-calowy panel 1920 x 1200 pikseli ze wsparciem dla 10-punktowego dotyku. Podobnie jak w laptopach z Tiger Lake na pokładzie, tutaj także znajdziemy pamięci RAM typu LPDDR4X-4266 (pojemność to aż 16 GB). Wbudowana pamięć na dane to 512 GB w postaci nośnika SSD PCIe. Do tego dochodzą WiFi 6, Bluetooth 5.1, moduł SIM i dwa porty Thunderbolt 4. Całości dopełniają zaś USB 3.0, micro HDMI, slot MicroSD oraz złącze słuchawkowe 3,5 mm audio jack.     

 

Sprzęt zdaje się też bardzo mobilny, ponieważ mierzy tylko 17,3 mm długości i 13,6 mm szerokości. Jego grubość to zaś 21 mm, a całość waży 623 gramy, czyli o 225 gramów więcej niż Nintendo Switch. Jeśli zaś chodzi o design, to OneGx1 Pro zdaje się inspirowany gamingowymi laptopami Alienware Area 51m i paskiem LED biegnącym przez ich tył. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze ceny OneGx1 Pro, ale biorąc pod uwagę, że poprzednik z procesorem Core i5-10210Y kosztował ok. 840 USD, raczej nie należy się spodziewać niższej kwoty (ta zapewne będzie wyższa). Premiera spodziewana jest jeszcze w grudniu i urządzenie może okazać się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych konsol przenośnych.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: One-Netbook OneGx1 Pro to mobilna konsola z procesorem Intel Tiger Lake

 0