OnePlus 5 - render, specyfikacja i cena smartfona

OnePlus 5 - render, specyfikacja i cena smartfona

Do oficjalnej prezentacji OnePlus 5 pozostał już tylko tydzień, nic więc dziwnego, że w sieci pojawia się coraz więcej przecieków na temat tego telefonu. Najnowsze z nich dostarczają grafikę, która wygląda na oficjalny render urządzenia, jak również jego specyfikację i cenę.

Grafika nie należy wprawdzie do najbardziej wyraźnych, bo prezentuje czarny smartfon na czarnym tle, który w dodatku jest zacieniony. Niemniej jednak potwierdza, że słuchawka mocno przypominać będzie ostatniego iPhone’a, szczególnie na tylnym panelu, choćby za sprawą układu podwójnego aparatu. A jeśli jesteśmy już przy tym elemencie, to składać ma się on z zestawu 16 MP i 20 MP jednostki z obiektywami o jasności odpowiednio f/1.7 i f/2.6. Spodziewać mamy się tu także 5,5-calowego wyświetlacza ze wsparciem dla przestrzeni kolorów DCI-P3 (z tej korzystają choćby iPhone 7 czy Galaxy S8). Ceramiczny czytnik linii papilarnych umieszczony zostanie pod ekranem i odblokowywać ma telefon w zaledwie 0,2 sekundy.

OnePlus 5 ponownie chce zasłużyć na miano „zabójcy flagowców”, oferując topową specyfikację i wyraźnie niższą cenę niż w przypadku konkurencyjnych modeli popularniejszych producentów. Szkoda tylko, że prawdopodobnie będzie on wyraźnie droższy od poprzednika

Nie powinniśmy także narzekać na to, co kryje się pod maską, ponieważ jak przystało na „zabójcę flagowców” OnePlus postawiło na topową specyfikację. Składać będą się na nią 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 835 wspomagany przez 6 GB lub nawet 8 GB pamięci operacyjnej RAM (w zależności od wersji, na którą się zdecydujemy) oraz 64 GB lub 128 GB szybkiej pamięci UFS 2.1 na dane. Za czas pracy urządzenia odpowiadać ma zaś bateria o pojemności 3300 mAh z technologią szybkiego ładowania Dash Charge (od 0% do 92% w zaledwie godzinę). Nie zabraknie też wsparcia dla łączności Bluetooth 5.0, a całość obsługiwać ma najnowsza wersja systemu operacyjnego Android. Niestety o ile doniesienia te się potwierdzą, to cena OnePlus 5 będzie wyraźnie wyższa niż jego poprzednika, ponieważ smartfon kosztować ma 479 USD, czyli o 40 USD więcej niż OnePlus 3T i 80 USD więcej niż OnePlus 3.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 5 - render, specyfikacja i cena smartfona

 0