OnePlus 5T nie wspiera streamowania w HD z takich serwisów jak Netflix

OnePlus 5T nie wspiera streamowania w HD z takich serwisów jak Netflix

Kupując nowy flagowy smartfon przeważnie liczymy na to, że jest to "wszystkomający" sprzęt i nie musimy się obawiać o najbardziej oczywiste funkcjonalności. Okazuje się jednak, że OnePlus zapomniało o jednej bardzo istotnej funkcji w swoich ostatnich telefonach.

Zarówno OnePlus 5T, jak i jego poprzednik, czyli OnePlus 5, nie są w stanie streamować wideo z takich popularnych serwisów, jak Netflix, Amazon Prime czy Google Play Movies w rozdzielczości HD pomimo wysokiej rozdzielczości ich wyświetlaczy. Jak jednak zauważono na forumOnePlus, wynika to z braku obsługi zabezpieczenia DRM Widevine Level 1, które wymagane jest przez wiele serwisów wideo. Na obecną chwilę OnePlus 5T i OnePlus 5 wspierają Widevine Level 3, który pozwala jedynie na streamowanie w rozdzielczości SD, co dla wielu osób może być bardzo rozczarowujące, ponieważ wiele urządzeń zdecydowanie niższej klasy niż popularni "zabójcy flagowców" wspiera opcję HD na Netflix czy Amazon Prime Video.

Brak obsługi rozdzielczości HD przez flagowe smartfony, w takich serwisach jak Netflix, to spore nieporozumienie, szczególnie w czasach kiedy coraz częściej decydujemy się na streaming filmów z poziomu telefonu

Na szczęście producent dość szybko zareagował na te doniesienia i jego przedstawiciel zapowiedział przyszły update, który wprowadzi obsługę Widevine Level 1 na telefonach Chińczyków. Firma nie wytłumaczyła jednak braku DRM już na starcie swoich ostatnich flagowców, a poza tym nie podano nawet przybliżonego czasu, kiedy aktualizacja trafi do użytkowników. OnePlus 5T to jeden z najwydajniejszych smartfonów na rynku, który wyposażono w 6-calowy ekran Full HD+, wydajny procesor Snapdragon 835 oraz 6 GB lub 8 GB pamięci RAM, więc specyfikacja zdecydowanie nie stoi tu na przeszkodzie do streamowania filmów w wysokiej rozdzielczości. Tymczasem obecnie jego użytkownicy otrzymują dość rozpikselowane wideo i aż dziw bierze, że dopiero teraz zauważono ten problem (szczególnie w przypadku modeliu OnePlus 5, który jest już dostępny na rynku od wielu miesięcy).

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 5T nie wspiera streamowania w HD z takich serwisów jak Netflix

 0