OnePlus 6 - wcięcie w ekranie potwierdzone, zdjęcie tylnego panelu

OnePlus 6 - wcięcie w ekranie potwierdzone, zdjęcie tylnego panelu

Tradycyjnie spodziewalibyśmy się zapowiedzi nowego "zabójcy flagowców" około połowy roku, ale ostatnie znaki wskazują, że OnePlus może zdecydować się na szybsze ujawnienie swojego nowego smartfona. Po pierwsze w ostatnim czasie OnePlus 6 jest obiektem częstych przecieków, a po drugie jego producent zakończył sprzedaż tego modelu na rynku amerykańskim, co wskazywać może na szybkie pojawienie się następcy.

To co możecie zobaczyć powyżej, to pierwsza oficjalna grafika prezentująca OnePlus 6, gdzie otrzymujemy potwierdzenie obecności wcięcia w ekranie. Render ten opublikowany został przez szefa OnePlus, Carla Pei, który zapewnił, że takie rozwiązanie zapewni w tym przypadku "większą powierzchnię ekranu, a nie zabieranie czegokolwiek". Współzałożyciel chińskiej firmy przekonuje także, że tzw. "notch" będzie lepiej przez nich zaimplementowany niż przez innych androidowych producentów. Wcięcie w ekranie OnePus 6 mierzyć będzie 19,62 x 7,69mm, co oznacza, że jest nieco mniejsze niż w iPhone X, ale na tyle duże by pomieścić przednią kamerkę, sensory i głośnik. Poza tym ujawniono, że smartfon porzuci tradycyjne androidowe przyciski nawigacyjne na rzecz gestów, co oznacza kolejną inspirację flagowcem Apple. Jeśli zaś chodzi o ogólny design urządzenia, to spodziewać trzeba się bardzo zbliżonej konstrukcji do niedawno zapowiedzianego Oppo R15 (modele tej firmy już wcześniej służyły za podstawę dla OnePlus).

Szef OnePlus potwierdził wcięcie w ekranie ich nowego smartfona, a zdjęcie tylnego panelu ukazują nietypową fakturę "pleców"

To jednak nie wszystko, ponieważ popularny i uznany bloger Evan Blass (@evleaks) opublikował także zdjęcie, które prezentować ma tylny panel OnePlus 6. Ciekawe prezentuje się obudowa na tylnym panelu, która pomimo srebrnego koloru zdaje się imitować fakturę drewna. Wcześniejsze przecieki sugerowały zaś szklane "plecki", ale niewykluczone, że OnePlus szykuje dwie różne wersje obudowy, jak robiło już w przeszłości. Widać tu także moduł podwójnego aparatu, pod którym umieszczono czytnik linii papilarnych (po cichu liczyliśmy, że ten ukryty zostanie pod ekranem). Dolna krawędź telefonu kryje zaś port USB typu C, złącze słuchawkowe 3,5 mm minijack oraz grill głośnikowy. Jeśli zaś chodzi o specyfikację, to telefon nie powinien nas wybitnie zaskoczyć w tym względzie i spodziewać należy się panelu Optic AMOLED o rozdzielczości 2160 x 1080 pikseli, procesora Snapdragon 845 i 8 GB pamięci RAM.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 6 - wcięcie w ekranie potwierdzone, zdjęcie tylnego panelu

 0