OnePlus 7 z rozsuwanym mechanizmem? Wyciekło pierwsze zdjęcie

OnePlus 7 z rozsuwanym mechanizmem? Wyciekło pierwsze zdjęcie

Wiemy jak wyglądać może tegoroczny „zabójca flagowców” od OnePlus. W sieci właśnie pojawiło się zdjęcie (na bazie którego szybko powstał też render), ukazujące domniemany design OnePlus 7, który pozbawiony ma być ramek bez konieczności sięgania po wcięcie w ekranie czy otworu na kamerkę przednią. Chiński producent zdecydować ma się tu na rozwiązanie typu slider, ale żeby wyróżnić się na tle takich modeli, jak Xiaomi Mi Mix 3 czy też Honor Magic 2, posiadać ma także zakrzywiony na krawędziach ekran, głośniki stereo oraz czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran, który znamy już choćby z OnePlus 6T. Samo zdjęcie opublikowane zostało na chińskiej platformie społecznościowej Coolapk.com przez relatywnie mało znanego użytkownika o nazwie Chnlyk, co nie zwiększa wiarygodności przecieku, więc lepiej zachować dystans względem tych doniesień, ale drugiej strony fotografia posiada kilka szczegółów, które zdają się sugerować, iż rzeczywiście możemy mieć do czynienia z prawdziwym OnePlus 7, a przynajmniej jego prototypem.

Pierwsze przecieki na temat OnePlus 7 sugerują, że otrzymamy rozsuwany mechanizm typu slider.

OnePlus 7 z rozsuwanym mechanizmem Wyciekło pierwsze zdjęcie

Po pierwsze, masywna biała obudowa, która przysłania zarówno OnePlus 7 (z lewej strony na zdjęciu), jak i OnePlus 6T (z prawej strony na zdjęciu), to typowy zabieg mający ukrywać sprzęt w trakcie jego testów. Poza tym, samo urządzenie wygląda bardzo autentycznie, wraz z oprogramowaniem wyświetlanym na jego ekranie, gdzie dostrzec można takie szczegóły jak dziwne logo NFC stosowane przez chińskiego producenta. Warto też zwrócić uwagę na czerwony przycisk z prawej strony telefonu, co także wydaje się rozsądnym posunięciem, gdyż tego typu rozwiązanie często chwalone jest przez recenzentów (wystarczy wspomnieć o Huawei Mate 20). Z drugiej strony kilka kwestii budzi tu pewne wątpliwości, jak np. odmienna data i godzina (25 godzin różnicy) na obu telefonach, pomimo iż te połączone są z siecią Wi-Fi i tym samym powinny aktualizować swój czas. Zastanawia także, czemu wydany w ubiegłym roku OnePlus 6T chroniony jest przed naszym wzrokiem specjalną obudową.    

Niemniej jednak, jeśli informacje te się potwierdzą, trzeba przyznać, że OnePlus 7 może prezentować się niezwykle atrakcyjnie, pod względem designu nasuwając skojarzenia z Oppo Find X. Co ciekawe, obudowa zdaje się trzymać frontu urządzenia, co sugeruje, że w odróżnieniu od Mi Mix 3, gdzie ekran rozsuwał się na dół, w tym przypadku to tylna część smartfona wysuwać będzie się do góry. Takie rozwiązanie ma sens przy wykorzystaniu czytnika linii papilarnych wbudowanego w ekran, który nie będzie musiał być mobilny. Poza tym, design typu slider pozwolić może na umieszczenie naprawdę rozbudowanego i zaawansowanego sensora przedniej kamerki (a być może sensorów) i OnePlus 7 doczekać może się dużego skoku jakościowego w zakresie zdjęć wykonywanych aparatem selfie. Na premierę telefonu zapewne przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać, ponieważ ta spodziewana jest dopiero w okolicach maja, nie należy się więc spodziewać szybkiej weryfikacji tych przecieków.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 7 z rozsuwanym mechanizmem? Wyciekło pierwsze zdjęcie

 0