OnePlus 7 zaprezentowany na zdjęciu. Co już wiemy o smartfonie?

OnePlus 7 zaprezentowany na zdjęciu. Co już wiemy o smartfonie?

OnePlus 7 to flagowiec popularnego producenta, który będzie musiał stawić czoła m.in. ujawnionym wczoraj Galaxy S10. Dotychczas o smartfonie wiedzieliśmy dość mało, aczkolwiek całkiem niedawno do sieci trafiła grafika prezentująca teoretyczny wygląd oczekiwanego OnePlus 7. Okazuje się, że urządzenie porzuci charakterystyczne wycięcie w ekranie, a do tego nie będzie posiadało stosowanej coraz częściej dziury w ekranie. Zamiast tego mielibyśmy otrzymać wysuwaną z górnej części obudowy dodatkową kamerkę do selfie. Byłby więc to jeden z pierwszych telefonów posiadających tego rodzaju rozwiązanie. Z obrazka dowiadujemy się też, że smartfon posiada mocno cienkie ramki, z czego górna część jest bardzo wąska, aby mogła bez trudu zmieścić wysuwaną kamerę.

OnePlus 7 ma zostać pozbawiony wycięcia w ekranie. Zamiast tego otrzymalibyśmy wysuwaną z górnej części obudowy kamerkę do selfie.

OnePlus 7 zaprezentowany na grafice. Co już wiemy o smartfonie?

Natomiast w okolicach prawej górnej strony znajdziemy przycisk wyłącznika oraz regulacji głośności. OnePlus kojarzony jest z pewnego zapożyczania projektów smartfonów od Oppo, czego idealnym przykładem są OnePlus 6 czy OnePlus 6T. Jeśli konkurencyjny producent podtrzyma dotychczasowy trend wówczas w OnePlus 7 praktycznie na pewno zobaczymy wiele zapożyczonych od rywala ciekawych opcji. Jeśli chodzi o samą specyfikację siódemki to wiemy o niej praktycznie niewiele. Z pewnością flagowiec nie dostanie najnowszego standardu bezprzewodowej sieci 5G, która została zarezerwowana dla innego, specjalnego modelu. Najpewniej smartfon otrzyma topowy procesor Qualcomm Snapdragon 855 z minimum 6 GB pamięcią RAM.

Nie wyklucza się także wypuszczenia edycji z 12 GB RAM. Kiedy dokładnie zaplanowano premierę tego jeszcze nie wiemy, aczkolwiek powinna ona nastąpić w okolicach maja bieżącego roku. Najbliższe miesiące zapowiadają interesującą rywalizację pomiędzy kluczowymi producentami smartfonów, których motywem przewodnim będą składane wersje tych urządzeń, kompatybilność z technologią 5G oraz podwyższenie wydajności dzięki wykorzystaniu odpowiednich podzespołów. Niestety w parze z lepszą jakością idzie cena, w przypadku nowych Galaxy S10 od Samsunga są to dość zawrotne kwoty pieniędzy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 7 zaprezentowany na zdjęciu. Co już wiemy o smartfonie?

 0