OnePlus 8 Pro - oficjalny render i finalna specyfikacja

OnePlus 8 Pro - oficjalny render i finalna specyfikacja

Większość producentów smartfonów zaprezentowała już swoje flagowe modele na 2020 rok, ale w kolejce czeka jeszcze jeden istotny gracz, a mianowicie OnePlus. @OnLeaks już kilka miesięcy temu opublikował trójwymiarowe rendery OnePlus 8 Pro, ale teraz popularny bloger twierdzi, że udało mu się dotrzeć do oficjalnych grafik telefonu wraz z jego finalną specyfikacją. Ta odpowiada ostatnim przeciekom na ten temat, więc można zakładać, że ostatecznie będzie zgodna z tymi danymi. Jeśli chodzi o render prasowy, to w oczy rzuca się najpierw oryginalny miętowy kolor telefonu. Poza tym OnePlus 8 Pro prezentuje się bardzo nowocześnie i elegancko. Konstrukcja jest praktycznie bezramkowa, a przednia kamerka umieszczona jest w otworze w prawym górnym rogu telefonu. Z tyłu widać zaś poczwórny aparat umieszczony centralnie w górnej części, szkoda jednak tylko, że jego moduł odstaje od obudowy.

W oczy rzuca się najpierw oryginalny miętowy kolor telefonu. Poza tym OnePlus 8 Pro prezentuje się bardzo nowocześnie i elegancko.

OnePlus 8 Pro - oficjalny render i finalna specyfikacja

OnePlus 8 Pro wyposażony będzie w 6,78-calowy panel AMOLED zakrzywiony na bokach. Jego odświeżanie wynosić ma 120 Hz, więc flagowiec nie będzie odstawał w tym aspekcie od topowych konkurentów. Rozdzielczość przedniej kamerki to 16 MP. Na tylnym panelu umieszczono zaś dwa 48 aparaty, jeden standardowy, drugi szerokokątny. Te wspomagane będą przez 8 MP i 5 MP sensory, ale na chwilę obecną nie znamy ich funkcji. Spodziewać można się jednak, że ten pierwszy będzie teleobiektywem, a drugi sensorem głębi lub makro. Tak czy inaczej, OnePlus 8 Pro nie powinien rozczarować fanów mobilnej fotografii, choć zapewne trochę będzie mu brakowało do najlepszych smartfonów w tym aspekcie.

Wygląda także na to, że OnePlus postanowiło w końcu wziąć sobie do serca krytykę i zapewnić wparcie dla dwóch funkcji, których od dawna brakowało w ich telefonach. Pierwszą jest wsparcie dla bezprzewodowego ładowania. OnePlus 8 Pro zapewniać ma obsługę tej technologii w szybkim standardzie o mocy 30W, a także opcję odwrotnego bezprzewodowego ładowania (3 W), gdzie telefon robi za swoisty powerbank. Co ciekawe przewodowe ładowanie odbywać ma się z taką samą mocą (30 W). Pojemność baterii to z kolei 4510 mAh. Druga wyczekiwana funkcjonalność to oficjalna wodo- i pyłoodporność (certyfikat IP68). Poza tym, flagowiec wyposażony zostanie w procesor Snapdragon 865 ze wsparciem dla łączności 5G. Bazowa konfiguracja pamięci to 8 GB i 128 GB, a topowa 12 GB i 256 GB. Telefony z serii OnePlus 8 mają zostać zaprezentowane 15 kwietnia, ale na chwilę obecną nie znamy ich cen.     

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 8 Pro - oficjalny render i finalna specyfikacja

 0