OnePlus 8 Pro - wyciekła specyfikacja smartfona

OnePlus 8 Pro - wyciekła specyfikacja smartfona

Do oficjalnej prezentacji OnePlus 8 Pro pozostały już ostatnie tygodnie, ponieważ plotki sugerują, że chiński producent szykuje się do premiery w przyszłym miesiącu. Dotychczas nie za wiele wiedzieliśmy na temat nowego flagowca OnePlus, ale najnowsze przecieki pochodzące od zaufanego źródła dostarczają nam szczegóły jego specyfikacji, zdradzając tym samym, na co możemy liczyć w przypadku OnePlus 8 Pro 5G. I tak, najmocniejszy przedstawiciel nadchodzącej serii wyposażony będzie w procesor Snapdragon 865 (czego można było się spodziewać) ze wsparciem dla łączności 5G. Na pokładzie znajdziemy podobno aż 12 GB pamięci RAM i 128 GB na dane (choć zapewne do wyboru będą także warianty z większą ilością pamięci wewnętrznej). Poza tym, spodziewać mamy się tu również 6,5-calowego panelu AMOLED o rozdzielczości QHD+ i odświeżaniu 120 Hz (z obu można będzie korzystać jednocześnie), co stanowi najnowszy trend na rynku flagowym smartfonów.

Do oficjalnej prezentacji OnePlus 8 Pro pozostały już ostatnie tygodnie, ponieważ plotki sugerują, że chiński producent szykuje się do premiery w przyszłym miesiącu.

Jeśli zaś chodzi o możliwości fotograficzne, to OnePlus 8 Pro 5G oferować ma potrójny aparat tylny składający się z 60 MP sensora głównego, 20 MP jednostki szerokokątnej i 12 MP teleobiektywu (choć inne przecieki sugerują 16 MP jednostkę szerokokątną i 13 MP teleobiektyw, a także czwarty sensor głębi ToF). Nie otrzymamy jednak wysuwanej kamerki przedniej jak w poprzedniku, a aparat do selfie bazować ma na 32 MP sensorze. Za czas pracy urządzenia odpowiadać ma zaś akumulator o pojemności 4500 mAh, który błyskawicznie naładujemy za pomocą wsparcia 40 W technologii w przypadku przewodowej ładowarki. Doniesienia sugerują, że podstawowy wariant OnePlus 8 (bez Pro w nazwie) oferować będzie zbliżoną specyfikację, ale z panelem o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 90 Hz, tym samym procesorem ze wsparciem pamięci od 6 GB do 12 GB oraz 128 GB lub 256 GB na dane. Poza tym, 60 MP sensor zastąpiony ma być 48 MP aparatem, któremu asystować mają 16 MP jednostka szerokokątna i 2 MP sensor głębi. Zmniejszyć ma się też bateria do 4000 mAh (wsparcie dla ładowania o mocy 30 W).   

Tym razem OnePlus podobno wypuści także trzeci model o nazwie OnePlus 8 Lite, który ma być pierwszym smartfonem wyposażonym w układ MediaTek Dimensity 1000. Poza tym, wariant ten otrzymać ma nieco mniejszy, bo 6,4-calowy ekran AMOLED (Full HD+ i 90 Hz). Jego tylny aparat wyglądać ma identycznie jak w OnePlus 8, ale przedni posiadać będzie rozdzielczość 16 MP. Poza tym, telefon dostępny ma być tylko z 8 GB pamięci RAM i 128 GB lub 256 GB na dane. Reszta specyfikacji pozostać ma taka sama jak w bazowym modelu. Ciekawe, jak OnePlus wyceni swoje nowe flagowce, ponieważ ostatnie trendy nie są korzystne dla konsumentów i z roku na rok obserwujemy wyraźne podwyżki, nawet u producentów kojarzonych z atrakcyjnymi cenami, takimi jak Xiaomi. Raczej nie należy się spodziewać, by OnePlus 8 Pro 5G był tańszy niż 800 USD, a topowy wariant może nawet przebić 1000 USD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 8 Pro - wyciekła specyfikacja smartfona

 0