OnePlus 8T zostanie zaprezentowany 14 października. Cena może nie przypaść Wam do gustu

OnePlus 8T zostanie zaprezentowany 14 października. Cena może nie przypaść Wam do gustu

OnePlus od 2016 roku regularnie dostarcza nam w roku dwa flagowe modele. Najpierw na wiosnę otrzymujemy nową generację, a następnie jesienią jej uprawnioną wersję, oznaczoną literą T. OnePlus 8 i 8 Pro zostały ujawnione w kwietniu tego roku, więc najwyższa pora na prezentację modelu, który nazywać będzie się OnePlus 8T (co ciekawe, kilka źródeł potwierdza, że nie otrzymamy OnePlus 8T Pro). Chiński producent ujawnił właśnie, że sprzęt ten zostanie zapowiedziany na specjalnej konferencji online już 14 października. Każdy, kto będzie chciał obejrzeć to cyfrowe wydarzenie, będzie mógł to zrobić za pośrednictwem streamingu na żywo na stronie oneplus.com/launch. Firma jak na razie nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów na temat samego telefonu, obiecując jedynie “nowe i usprawnione technologie”, a także funkcje, jakich wcześniej nie widzieliśmy w smartfonach OnePlus. 

Chiński producent ujawnił właśnie, że OnePlus 8T zostanie zapowiedziany na specjalnej konferencji online już 14 października.

Producent opublikował także dwie reklamy zwiastujące nowy produkt. W pierwszej (powyżej) przez chwilę zobaczyć możemy fragment smartfona (ok. 19 sekundy) wraz z hasłem “Ultra Stops at Nothing”. To sugerować może, że producent szykuje także wariant Ultra modelu OnePlus 8T, ale dotychczas takowy nie pojawiał się w żadnych plotkach i przeciekach, więc to tylko spekulacje. W drugim, krótszym wideo, występuje zaś ambasador marki, Robert Downey Jr., który mówi o szybszym poruszaniu, nawiązując zapewne do ekranu o odświeżaniu 120 Hz. Z dotychczasowych doniesień wynika, że OnePlus 8T wyposażony będzie w 6,55-calowy panel AMOLED o odświeżaniu 120 Hz. Ten posiadać będzie otwór na 32 MP kamerkę do selfie. Spodziewamy się także procesora Snapdragon 865(+) z 8-12 GB pamięci RAM i 256 GB na dane. Podstawowy i szerokokątny aparat powinny pozostać bez zmian, oferując odpowiednio 48 MP i 16 MP, ale tym razem spodziewamy się dodatkowego 5 MP sensora do zdjęć makro i 2 MP głębi. Sporej poprawie ulegnie także ładowanie, które wspierać ma technologię Warp Charge o mocy 65 W. Pod maską znajdować ma się zaś akumulator o mocy 4500 mAh.

W sieci pojawiły się także przecieki odnośnie cen nowego modelu. Wynika z nich niestety, że OnePlus ponownie zamierza znacząco podnieść ceny, bo OnePlus 8T ma być aż o 100 EUR droższe od poprzednika. Spodziewać mamy się ceny rzędu 799 EUR na rynku europejskim za model z 8 GB RAM i 128 GB na dane i 899 EUR za wariant z 12 GB RAM i 256 GB na dane. Dla porównania, OnePlus 8 debiutował w cenie 699 EUR i obecnie został przeceniony o 50 EUR na Starym Kontynencie. Tym samym marka określana niegdyś zabójcą flagowców, przestaje być już kojarzona jako tańsza alternatywa dla high-endowych modeli gigantów. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 8T zostanie zaprezentowany 14 października. Cena może nie przypaść Wam do gustu

 0