OnePlus 9 pozuje do zdjęć. Zdjęcia i szczegóły specyfikacji smartfona

OnePlus 9 pozuje do zdjęć. Zdjęcia i szczegóły specyfikacji smartfona

Ostatnie tygodnie obfitowały w przecieki na temat przyszłorocznych flagowych smartfonów, w tym serii OnePlus 9, która prezentowała się już na renderach. Miniony weekend przyniósł jednak pierwsze rzeczywiste zdjęcia modelu OnePlus 9, które wyciekły do internetu, dając nam naprawdę niezły obraz tego, czego możemy spodziewać się po tym urządzeniu w kwestii designu i wykonania. Dodatkowo otrzymaliśmy również szczegóły domniemanej specyfikacji urządzenia, ale tu obyło się bez większych zaskoczeń. Zacznijmy zatem od przedniego panelu, gdzie raczej nie dostrzegliśmy zbyt wielu zmian względem poprzednika. Oznacza to, że wciąż otrzymamy przednią kamerkę umieszczoną w otworze w ekranie i bardzo wąskie ramki w wokół wyświetlacza, co jest już standardem w większości androidowych modeli z górnej półki. 

Miniony weekend przyniósł pierwsze rzeczywiste zdjęcia smartfona OnePlus 9, które wyciekły do internetu.

Jeśli jestesmy już przy wyświetlaczu, podstawowy OnePlus 9 otrzymać ma 6,55-calowy płaski panel AMOLED o rozdzielczości Full HD+ (2400 x 1080 pikseli). Podobnie jak poprzednik, OnePlus 9 także powinien oferować panel o wysokiej częstotliwości odświeżania 120 Hz. Tylny panel przynosi już większe zmiany i w oczy rzuca się tu przede wszystkim większy moduł aparatu, który umieszczono w lewym górnym narożniku telefonu. Wygląda on podobnie do tego z modelu OnePlus 8T. Widoczne są tu dwa większe sensory, wspomagane przez jeden mniejszy i lampę LED. Z poprzednich przecieków wynika zaś, że spodziewać mamy się tu 48 MP jednostki głównej i 16 MP szerokokątnej. Idąc dalej, na dolnej ramce widnieją port USB typu C i slot na karty SIM, który jest zabezpieczony, więc jest szansa, że telefon otrzyma certyfikat wodo- i pyłoszczelności IP. Z lewej strony obudowy umieszczono belkę do regulacji głośności, a z prawej przycisk Power i slider alertów.   

Jak też można było się spodziewać po przyszłorocznych flagowcach, smartfony z serii OnePlus 9 wyposażone mają być w najnowszy flagowy układ Qualcomm, czyli Snapdragon 888, który zawiera w końcu zintegrowany modem 5G (Snapdragon X60). Prototyp na zdjęciu pochwalić może się ponadto 8 GB pamięci RAM i 128 GB na dane. Biorąc jednak pod uwagę, że Snapdragon 888 jest w stanie obsłużyć nawet do 16 GB pamięci operacyjnej, spodziewać można się, że wariant Pro może skorzystać z tej opcji. OnePlus zawsze stara się bardzo mocno podkreślać wydajność swoich urządzeń, więc zapewne nie inaczej będzie tym razem. Oficjalna premiera serii OnePlus 9 spodziewana jest na chwilę obecną w marcu przyszłego roku.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 9 pozuje do zdjęć. Zdjęcia i szczegóły specyfikacji smartfona

 0