OnePlus 9E ma dołączyć do modeli 9 i 9 Pro

OnePlus 9E ma dołączyć do modeli 9 i 9 Pro

Chyba nikogo nie zdziwi, że OnePlus, podobnie jak jego większość znaczących rywali, przygotowuje już swoje flagowce na przyszły rok. Z ostatnich przecieków wynika, że chiński producent, słynący niegdyś z tzw. zabójców flagowców, zamierza wypuścić serię OnePlus 9 w marcu przyszłego roku, czyli znacznie szybciej niż dotychczas miał w zwyczaju. Może to być odpowiedź na poczynania konkurentów, ponieważ według plotek seria Galaxy S21 od Samsunga może mieć swoją premierę już styczniu, a dochodzą nas również słuchy o przyspieszonym debiucie modeli od kilku innych producentów. Doniesienia z ubiegłego tygodnia ujawniły także, że OnePlus 9 Pro otrzymać ma 6,7-calowy zakrzywiony wyświetlacz oraz nowy prostokątny moduł tylnego aparatu, który zdaje się przypominać ten z nadchodzącej serii Galaxy S21. 

OnePlus w przyszłym roku podobno wypuści na rynek nie dwa, a trzy modele z serii OnePlus 9 i spodziewać mamy się tu dodatkowo modelu OnePlus 9E.

OnePlus 9 Pro powróci do zakrzywionego ekranu. Smartfon zaprezentowany na renderach

Rendery OnePlus 9 Pro

Co ciekawe jednak, zdaniem Maxa Jambora, który jest popularnym źródłem informacji w tej branży, OnePlus w przyszłym roku wypuści na rynek nie dwa, a trzy modele z serii OnePlus 9. Oprócz typowego bazowego modelu oraz wariantu Pro, spodziewać mamy się tu dodatkowo OnePlus 9E. Poza nazwą telefonu tak naprawdę niewiele więcej wiemy na jego temat. Jambor spekuluje jednak, że chiński producent zamierza pójść drogą koreańskiego giganta, „oferując urządzenie praktycznie z każdej półki cenowej”. Tym samym wariant 9E może być tańszym urządzeniem, wykastrowanym z kilku funkcji, aby zredukować koszty. Mowa tu np. o opcji bezprzewodowego ładowania czy certyfikacie IP68, świadczącym o wodoodporności i pyłoszczelności urządzenia.

Trzeba jednak pamiętać, że w ofercie OnePlus znajduje się już tańsza seria Nord i tu rodzi się pytanie, jak pozycjonowany będzie na rynku OnePlus 9E w tym kontekście. Najprawdopodobniej spodziewać można się, że będzie to po prostu nieco tańsza wersja flagowca, tak jak model jest Pro jest bardziej wypasionym, high-endowym wariantem bazowego modelu. Niewykluczone jednak, że OnePlus postanowi nas zaskoczyć, dlatego na chwilę obecną zamiast spekulować, lepiej uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać kolejnych szczegółów na temat 9E. Znając życie na te nie będziemy musieli zbyt długo czekać i w sieci lada moment pojawią się nowe informacje.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus 9E ma dołączyć do modeli 9 i 9 Pro

 0