OnePlus ma pokazać na MWC prototyp gamingowego smartfona z 5G

OnePlus ma pokazać na MWC prototyp gamingowego smartfona z 5G

Ten rok ma być przełomowy na rynku telekomunikacyjnym, a to za sprawą wdrażania sieci 5G oraz pojawienia się pierwszych smartfonów, które będą ją obsługiwać. Wygląda na to, że giganci pokroju Samsunga, Apple czy Google nie zamierzają się wychylać z pierwszymi tego typu urządzeniami, co stwarza szansę dla mniejszych produktów pokroju OnePlus. Qualcomm zapowiadał, że kolejny flagowiec tej chińskiej marki będzie jednym z pierwszych telefonów, które obsłużą technologię 5G w Europie i wygląda na to, że rzeczywiście tak będzie. Zdaniem XDA Developers firma zamierza pokazać swój pierwszy prototyp smartfona 5G w trakcie targów Mobile World Congress (MWC), które tradycyjnie odbędą się pod koniec lutego w Barcelonie. Co ciekawe jednak, ma to być gamingowy telefon, który napędzany będzie przez procesor Snapdragon 855, a za łączność 5G odpowiadać ma modem Snapdragon X50.

OnePlus zamierza pokazać swój pierwszy prototyp smartfona 5G w trakcie targów Mobile World Congress (MWC), które tradycyjnie odbędą się pod koniec lutego w Barcelonie.

Z zaproszenia samego OnePlus wynika zaś, że uczestnicy mobilnych targów MWC w tym roku będą mieli okazję samodzielnie przetestować gamingowe możliwości telefonu z wykorzystaniem sieci 5G na stanowisku firmy. Przy okazji będą mogli oni „połączyć się i komunikować ze społecznością za pomocą sieci 5G”. Niestety producent nie zamierza odkrywać wszystkich kart przed targami i zaproszenie jest na tyle lakoniczne, że nie znamy szczegółów przygotowywanego prototypu oraz pokazu szykowanego na tę okazję. Jak na razie OnePlus podzieliło się więc z nami jedynie informacjami odnośnie zastosowanego procesora i modemu, a tajemnicą pozostają detale odnośnie designu, rozmiaru ekranu czy też pamięci RAM i aparatów. Zakładając zaś, że Chińczycy zachowają dotychczasowy schemat wydawniczy, spodziewać należy się, że OnePlus 7 zadebiutuje w połowie roku, a niewykluczone, że na model 5G przyjdzie nam poczekać jeszcze dłużej.

Trzeba jednak zaznaczyć, że w tym roku łączność 5G traktować trzeba będzie raczej jako ciekawostkę, a to za sprawą jej ograniczonego rozpowszechnienia oraz prędkości, które na starcie zapewne nie będą wykraczać poza to, co uzyskać można już na najbardziej zaawansowanych sieciach 4G. Poza tym, pierwsze smartfony, które obsłużą tę technologię, zapewne będą bardzo drogie i CEO OnePlus zasugerował nawet pod koniec zeszłego roku, że możemy mówić o kwotach 200-300 USD więcej niż za modele 4G. Więcej na ten temat powinniśmy dowiedzieć już w trakcie targów MWC, które w tym roku oficjalnie ruszają 25 lutego (największe zapowiedzi zapewne odbędą się zaraz przed rozpoczęciem imprezy) i OnePlus zapewne nie będzie jedyną marką, która będzie chwalić się rozwiązaniami z zakresu 5G.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus ma pokazać na MWC prototyp gamingowego smartfona z 5G

 0