OnePlus nie zapewni 7-letniego wsparcia aktualizacjami swoim smartfonom

OnePlus nie zapewni 7-letniego wsparcia aktualizacjami swoim smartfonom

Wsparcie smartfonów z Androidem jest uzależnione od konkretnego producenta urządzenia. Najdłuższe wsparcie zapewnia Samsung oraz oczywiście Google (seria Pixel). OnePlus nie zalicza się do tej grupy, chociaż też nie wolno narzekać, bo firma aktualizuje sprzęt przez dłuższy czas. OnePlus nie dołączy jednak do grona producentów smartfonów zapewniających 7-letnie łatanie Androida.

OnePlus można pochwalić za wydajne telefony czy autorską nakładkę systemową oferującą przejrzysty interfejs. Nie wyróżnia się natomiast na tle konkurencji długością wspierania swoich urządzeń. Szef OnePlus zapytany, dlaczego nie stosuje tego samego podejścia, co Samsung oraz Google, odpowiedział, iż udostępnianie aktualizacji oprogramowania przez siedem lat nie ma sensu, jeśli sprzęt nie podoła wymaganiom kolejnych wersji Androida i nie będzie w stanie zapewnić użytkownikom nowych funkcji.

OnePlus nie zamierza zapewniać swoim smartfonom 7-letnich aktualizacji Androida.

OnePlus nie zapewni 7-letniego wsparcia aktualizacjami swoim smartfonom

Idealnym przykładem jest tutaj smartfon Huawei Nova 3, który nie dostał nowszych wydań Androida, ponieważ jak twierdził wówczas producent, procesor Kirin 970 był za słaby. Natomiast OnePlus stoi na stanowisku, iż to, że firma obiecuje siedem lat aktualizacji, nie oznacza, że korzystanie z oprogramowania dostarczy identycznych wrażeń. W wywiadzie dla Tom's Guide Kinder Liu, szef OnePlus, powiedział, że oferowanie dłuższych aktualizacji oprogramowania „całkowicie mija się z celem”.

„Choć godne pochwały jest to, że firmy takie jak Samsung i Google dokładają wszelkich starań, aby udostępnić najnowszą wersję Androida na urządzeniach smartfonów poprzedniej generacji, nie będzie to miało większego znaczenia, jeśli wrażenia użytkownika nie będą takie same”. Dyrektor OnePlus twierdzi, że oprócz aktualizacji oprogramowania równie ważna jest płynność działania smartfonów.

OnePlus nie zamierza więc zmieniać swojej polityki dotyczącej czasu wspierania smartfonów i nie dołączy do grupy producentów smartfonów, którzy aktualizują swój sprzęt przez siedem lat. Zgadzacie się z opinią szefa OnePlus czy uważacie odwrotnie?

Warto wspomnieć, że Samsung zapowiedział dostarczanie aktualizacji przez siedem lat dla serii Galaxy S24.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus nie zapewni 7-letniego wsparcia aktualizacjami swoim smartfonom

 0