OnePlus podobno szykuje średniaka z baterią 7000 mAh

OnePlus podobno szykuje średniaka z baterią 7000 mAh

OnePlus ma szykować kolejny smartfon wyposażony w baterię, do produkcji której użyto technologii Glacier Battery. Zdaniem leakera będzie to model reprezentujący średnią półkę.

 

OnePlus pokazał już, że jest w stanie zmieścić do flagowego smartfona baterię, która posiada nieco ponad 6000 mAh. Mowa tutaj o modelu Ace 3 Pro, który swoją premierę miał niedawno, bo 3 lipca. OnePlus zawdzięcza to nowej technologii nazwanej Glacier Battery. Baterie wyprodukowane z jej użyciem - jak ta dla Ace 3 Pro - mają oferować wysokie prędkości ładowania, większą stabilność napięcia oraz dłuższą żywotność. Glacier Battery ma pozwolić na zachowanie ponad 80% kondycji przez okres 4 lat. Bateria w OnePlus Ace 3 Pro nawet po 4 latach powinna więc mieć niespełna 5000 mAh.

Zdaniem Digital Chat Station firma OnePlus szykuje smartfon wyposażony w akumulator 7000 mAh.

W omawianej technologii wykorzystywany jest materiał krzemowo-węglowy o dużej pojemności. Dzięki temu nowe ogniwa OnePlusa mają o ponad 20% większą gęstość energii w porównaniu do akumulatorów grafitowych. Nic więc dziwnego, że jeden z bardziej znanych leakerów informuje teraz o średniaku OnePlusa, który ma zaskoczyć pojemnością baterii. 

Informacje o nowym średniaku OnePlus
 

Zdaniem Digital Chat Station firma OnePlus szykuje smartfon wyposażony w akumulator 7000 mAh. Mówimy zatem o pojemności na miarę tabletów.

Jedną z przyczyn, dla których producenci sprzętu nie montują w smartfonach baterii o coraz większych pojemnościach jest to, że im więcej mAh, tym fizycznie większy akumulator. Nikt chyba nie chciałby korzystać z "cegły" tylko dlatego, że zamiast dnia/dwóch dni pracy wytrzymuje na przykład tydzień. Właśnie dlatego producenci muszą szukać nowych rozwiązań i opracowywać coraz lepsze technologie produkcji baterii, tak aby ulepszać ich parametry nie musząc dodatkowo zwiększać rozmiaru.

Jak na razie wiemy, że nowa, pojemna bateria wykonana w technologii Glacier Battery ma trafić do smartfona ze średniej półki. Zapewne jednak, gdy wszystko będzie szło dobrze, OnePlus wypuści kolejnego flagowca właśnie z Glacier Battery.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus podobno szykuje średniaka z baterią 7000 mAh

 0