OnePlus potwierdza nadchodzący budżetowy smartfon. Trafi do Europy

OnePlus potwierdza nadchodzący budżetowy smartfon. Trafi do Europy

Od jakiegoś czasu w sieci krążą plotki o szykowanym przez OnePlus nowym tańszym smartfonie ze średniej półki. Do tej pory jednak były to tylko spekulacje i nieoficjalne przecieki, ale chiński producent postanowił odnieść się do sprawy i zapowiedział, że rzeczywiście przygotowuje takowe urządzenie. W oficjalnej notce opublikowanej na forum OnePlus czytamy, że przez ostatnie 6 lat firma koncentrowała się na dostarczaniu na rynek flagowych smartfonów, które oferować miały topowe doświadczenia użytkowników. Teraz jednak przedsiębiorstwo zdało sobie sprawę, że w swojej społeczności posiada fanów, którzy oczekują „solidnego smartfona” w bardziej przystępnej cenie. Trudno zapomnieć, że pierwsi „zabójcy flagowców” oferowali właśnie high-endową specyfikację w kwocie, która zawstydzała konkurentów, ale ostatnimi czasy OnePlus stara się dogonić rywali także w kwestii ceny.

OnePlus oficlanie potwierdziło, że szykuje  „solidnego smartfona” w bardziej przystępnej cenie.

Dlatego też, by zaoferować coś także tym konsumentom, firma wkrótce wypuści na rynek nową linię smartfonów, która w pierwszej kolejności trafić ma na rynki europejski i indyjski. OnePlus ma jednak w planach w przyszłości zadebiutować z tym produktem także w Stanach Zjednoczonych, ale nas cieszy przede wszystkim, że Stary Kontynent stanowi priorytet dla tego producenta. Na chwilę obecną nie zdradza on szczegółów na temat tego urządzenia, ale zainteresowane nim osoby odsyła do śledzenia @OnePlusLiteZThing w mediach społecznościowych, co zdaje się potwierdzać, iż budżetowy telefon nazywać może się OnePlus Z, jak sugerowały wcześniejsze przecieki, choć wspominane było też OnePlus Nord, a niewykluczone jest również OnePlus Lite Z. Znając życie OnePlus będzie podgrzewać atmosferę do premiery, stopniowo ujawniając kolejne szczegóły na temat tego smartfona.

Tymczasem z nieoficjalnych doniesień wiemy, że spodziewać można się tu 6,55-calowego wyświetlacza OLED o częstotliwości odświeżania na poziomie 90 Hz (rozdzielczość to zapewne Full HD+). Sercem urządzenia ma być procesor Qualcomm Snapdragon 765G, wspomagany przez 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane. Na tylnym panelu powinniśmy znaleźć potrójny aparat z 64 MP sensorem głównym. Za czas pracy urządzenia odpowiadać ma zaś bateria o pojemności 4300 mAh, którą szybko naładujemy za sprawą technologii Warp Charge (moc ładowania 30 W). OnePlus Z może zostać zaprezentowany na rynku indyjskim już 10 lipca, a niedawno przeprowadzona w tym kraju ankieta sugerowała, że cena telefonu wynosić może 24990 INR, czyli ok. 1300 zł.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus potwierdza nadchodzący budżetowy smartfon. Trafi do Europy

 0