OnePlus potwierdza swój pierwszy smartwatch na początku 2021 roku

OnePlus potwierdza swój pierwszy smartwatch na początku 2021 roku

OnePlus sukcesywnie rozszerza swoje portfolio produktów i na początku roku chiński producent zamierza wypuścić na rynek swój pierwszy smartwatch, co zapowiedział dyrektor generalny firmy za pośrednictwem Twittera. Pete Lau tym samym potwierdził plotki krążące po sieci, które sugerowały, że OnePlus szykuje się do prezentacji swojego inteligentnego zegarka. Co ciekawe, producent miał już takie plany kilka lat temu i w 2016 roku współzałożyciel OnePlus, Carl Pei, podzielił się nawet z opinią publiczną szkicami prezentującymi design smartwatcha, ale projekt ten nigdy nie doczekał się realizacji i został skasowany. Producent wówczas uznał, że musi skupić się na smartfonach i zrezygnował z wszelkich pomysłów, które nie dotyczyły tej kategorii produktów.

Szef OnePlus potwierdził plotki krążące po sieci, które sugerowały, że firma szykuje się do prezentacji swojego smartwatcha.

Od tego czasu jednak firma zmieniła swoje podejście i wypuściła choćby słuchawki OnePlus Buds czy telewizory. Nie oszukujmy się jednak, smartwatche wciąż nie należą do najpopularniejszych gadżetów, ale najwyraźniej OnePlus uznało, że tym razem warto wypuścić taki model na rynek i zamierza zrobić to na początku 2021 roku. Lau nie zdradził żadnych szczegółów na temat urządzenia i nie wiemy, czy to zachowa okrągłą tarczę, jak na pierwotnym projekcie (na to liczymy). Można jednak liczyć na to, że otrzymamy sprzęt klasy premium, który będzie oferowany w bardzo konkurencyjnej cenie, a przynajmniej taką mamy nadzieję.  

Projekt  2016 roku

Jak zauważa 9to5Google, nie wiadomo jeszcze nawet, czy smartwatch działać będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Google Wear OS. Wydaje się to jednak najbardziej prawdopodobna opcja, gdyż Lau wcześniej zdradził, że współpracuje z amerykańskim gigantem w celu optymalizacji tego OS, ale teraz nie chciał jeszcze potwierdzić wyboru platformy dla zegarka. Z racji tego, że w marcu spodziewamy się premiery smartfonów OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro, niewykluczone, że będzie im towarzyszył także debiutancki smartwatch firmy.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus potwierdza swój pierwszy smartwatch na początku 2021 roku

 0