OnePlus szykuje budżetową wersję kolejnego flagowca - OnePlus 8 Lite

OnePlus szykuje budżetową wersję kolejnego flagowca - OnePlus 8 Lite

Najnowsze przecieki z obozu OnePlus sugerują, że firma może powrócić do wydawania tańszych smartfonów. Kilka lat temu chiński producent spróbował swoich sił w tym segmencie za sprawą modelu OnePlus X, ale ten nie odniósł spodziewanego sukcesu, pomimo nacisku na design urządzenia, dlatego szybko powrócono do wydawania jedynie flagowych modeli. Teraz z kolei OnLeaks i 91Mobiles donoszą o smartfonie OnePlus 8 Lite, czyli jak sama nazwa wskazuje, budżetowej wersji nadchodzącego OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro, która powinna trafić w gusta mniej wymagających użytkowników, szukających tańszych alternatyw dla topowych telefonów. Tańsza cena wiązać będzie się tu oczywiście z pewnymi, dość istotnymi cięciami, ale jeśli OnePus rozegra to dobrze, to możemy mieć do czynienia z hitem na miarę „lajtowych” wersji flagowców od Xiaomi.  

OnePlus 8 Lite, czyli jak sama nazwa wskazuje, budżetowa wersja OnePlus 8 i OnePlus 8 Pro, powinna trafić w gusta użytkowników szukających tańszych alternatyw dla topowych telefonów.

OnLeaks i 91Mobiles opublikowali już nawet w sieci rendery tego OnePlus 8 Lite, zdradzając przy okazji pierwsze szczegóły na temat tego urządzenia. W oczy rzuca się tu choćby obecność tylko podwójnego aparatu tylnego, zamiast potrójnego, który trafić ma do wyższych wariantów. Prostszy ma być także sam design smartfona i nie uświadczymy tu choćby zakrzywionego ekranu. Wciąż widać jednak wykorzystanie otworu w ekranie na przednią kamerkę, czyli rozwiązanie, które spodziewane jest także w pozostałych modelach z tej serii. Z kolei brak widocznego czytnika linii papilarnych wskazuje na fakt, że ten ukryty został w ekranie, tak jak ma to miejsce w obecnej generacji OnePlus. Tańszy wariant wciąż otrzymać może 6,4- lub 6,5-calowy wyświetlacz, choć raczej nie należy się tu spodziewać OLEDa o odświeżaniu 90 Hz.  

Na chwilę obecną nie mamy pewności, czy OnePlus 8 Lite zadebiutuje od razu wraz z pozostałymi modelami z tej serii, czy też może przyjdzie nam na niego poczekać nieco dłużej. Trzeba także brać pod uwagę fakt, że plotka ta w ogóle się nie potwierdzi, choć akurat te źródła w przeszłości okazywały się bardzo wiarygodne. Poza tym, wydaje się, że wypuszczenie tańszego smartfona przez OnePlus w tym momencie ma sporo sensu, ponieważ firma regularnie co roku podnosi ceny swoich telefonów i taki OnePlus 8 Lite może wypełnić lukę, trafiając do klientów, którzy tęsknią za czasami, kiedy produkty marki rzeczywiście szokowały cenami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus szykuje budżetową wersję kolejnego flagowca - OnePlus 8 Lite

 0