OnePlus tłumaczy się z rezygnacji z gniazda jack w OnePlus 6T

OnePlus tłumaczy się z rezygnacji z gniazda jack w OnePlus 6T

Kontrowersyjna decyzja o usunięciu gniazda słuchawkowego jack w smartfonie OnePlus 6T spotkała się z gwałtowną reakcją społeczności. Teraz Pete Lau, CEO One Plus postanowił w wywiadzie podać powód usunięcia tego niezwykle przydatnego elementu. Jednym z głównych powodów rezygnacji OnePlus z gniazda jack, jest konieczność zapewnienia przestrzeni dla skanera odcisków palców umieszczonego pod ekranem. Z powodu zamiany fizycznego, umieszczonego z tyłu skanera na czytnik umieszczony pod ekranem, potrzebne było wygospodarowanie miejsca w środku, w pobliżu wierzchniej części urządzenia. Istotnym czynnikiem jest jednak fakt, że klienci coraz częściej wybierają przy zakupie słuchawki bezprzewodowe. Idąc tym tropem, OnePlus postanowiło zrezygnować ze wspierania słuchawek na kablu.

OnePlus zdecydowało się na kontrowersyjne usunięcie gniazda jack OnePlus 6T. Teraz dowiadujemy się jakie były powody takiej decyzji.

Po przeprowadzeniu ankiety wśród użytkowników, firma odkryła, że 59 procent respondentów już korzysta z bezprzewodowych słuchawek do słuchania muzyki i prowadzenia rozmów. Dodatkowo po raz pierwszy od czerwca 2016 roku sprzedaż słuchawek bluetooth przewyższyła sprzedaż tradycyjnych słuchawek na kablu (dane NDP z terenu USA). "Klienci tęsknią za gniazdem jack 3,5 mm, gdy już go nie ma" - powiedział Avi Greengart, dyrektor działu analiz z GlobalData - "jednakże Apple pokazało, że posiadanie tego gniazda nie jest podstawowym elementem napędzającym sprzedaż". Wypuszczając w tym roku swoje własne słuchawki bluetooth Bullets Wireless, OnePlus dało dodatkową motywację swoim klientom do przesiadki na bezprzewodowe warianty i jak dotąd sprawy mają się całkiem nieźle - w ciągu dosłownie minut Bullets Wireless w niektórych regionach całkowicie się wyprzedały.

Mimo mocnych argumentów, Lau ma świadomość, że usunięcie gniazda słuchawkowego jest kontrowersyjnym posunięciem, zwłaszcza przy tak ogromnej ilości konsumentów, którzy wciąż korzystają ze słuchawek na kablu, których niezaprzeczalną przewagą jest cena, brak konieczności ładowania i brak problemów z połączeniem (o ile oczywiście przewód i wtyczka są w dobrym stanie). Pokazuje to jednak, że OnePlus wcale nie słucha swojej społeczności. W jednej z ankiet na Twitterze respondenci jasno określili, że ważne dla nich jest gniazdo jack 3,5 mm. Lau uważa jednak, że potencjalni klienci z chęcią zamienią gniazdo jack na skaner pod ekranem. "Pokochacie to. Zrozumiecie, że jest to doświadczenie, którego chcieliście" - dodał Lau. Nie sposób tu jednak odnieść wrażenia, że tłumaczenia te nie są do końca prawdziwe. W końcu konkurencja potrafi zmieścić w jednym urządzeniu baterię 4000 mAh, rysik chowany w obudowie, który też zajmuje miejsce i nie rezygnować przy tym z gniazda jack.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus tłumaczy się z rezygnacji z gniazda jack w OnePlus 6T

 0