OnePlus TV już oficjalnie. 55-calowy QLED 4K w przystępnej cenie

OnePlus TV już oficjalnie. 55-calowy QLED 4K w przystępnej cenie

OnePlus wciąż znane jest przede wszystkim z wysokiej klasy flagowych smartfonów w rozsądnych cenach, ale wkrótce może się to zmienić, bo firma rozszerza właśnie swoją działalność o telewizory. Na swojej wczorajszej konferencji poświęconej telefonowi OnePlus 7T, chiński producent zaprezentował swój pierwszy smart TV, czyli po prostu OnePlus TV. Co warto podkreślić, to pierwsze urządzenie z rodziny Q1 i jest to 55-calowy model 4K typu QLED, charakteryzujący się 120% pokryciem gamutu kolorów NTSC oraz wsparciem dla Dolby Vision i HDR10+. Poza tym jego design jest całkiem prosty i pochwalić może się bardzo cienkimi ramkami wokół ekranu (stosunek ekranu do frontu to 95,7%), natomiast wariant Pro otrzymał nawet wysuwany soundbar, który opuszczamy w razie potrzeby (po zamknięciu w ogóle go nie widać). Poza tym, wersja Pro posiada podstawę, którą w podstawowym modelu musimy dokupić osobno.

OnePlus TV to 55-calowy telewizor 4K typu QLED, charakteryzujący się 120% pokryciem gamutu kolorów NTSC oraz wsparciem dla Dolby Vision i HDR10+.

Wspomniany soundbar, poza stylowym wyglądem, oferować ma wysokiej jakości dźwięk o mocy aż 58 W, a to za sprawą 8 głośników (4 pełnozakresowych, dwóch wysokotonowych i dwóch niskotonowych) ze wsparciem dla technologii Dolby Atmos. Podstawowy wariant telewizora posiada tylko standardowy 4-głośnikowy zestaw. Warto też wspomnieć o dedykowanym układzie Gamma Color Magic , który odpowiadać ma za optymalizację jakości obrazu w czasie rzeczywistym, niezależno od tego, co oglądamy. Jeśli zaś chodzi o funkcje smart TV, to OnePlus postawiło na platformę Android TV, co oznacza, że otrzymujemy dostęp do Asystenta Google i sklepu Google Play. Alternatywnie skorzystać możemy z huba OxygenPlay, który można zsynchronizować z telefonem, by ułatwić nawigację.     

W zakresie dostępnych złącz otrzymujemy cztery porty HDMI, jeden AV oraz trzy USB (po jednym 2.0, 3.0 i typu C). Zainteresowani mogą już zamawiać telewizor w przedsprzedaży, przynajmniej ci mieszkający w Indiach, gdzie ten wyceniony został na ok. 69900 rupii (ok. 4000 zł) za podstawowy wariant i 99000 rupii (ok. 5600 zł) za model Pro. Na chwilę obecną nie wiemy, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży na zachodnich rynkach, ani nawet kiedy rozpocznie się jego wysyłka do klientów. Sam telewizor nieco rozczarowuje też brakiem bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak wsparcie dla Variable Refresh Rate (VRR) czy Auto Low Latency Mode (ALLM), nie wspominając o G-Sync, którego obsługi doczekały się ostatnio telewizory LG OLED. Niemniej jednak, ceny propozycji OnePlus są bardzo atrakcyjne i ciekawe jak będą wyglądać w Europie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus TV już oficjalnie. 55-calowy QLED 4K w przystępnej cenie

 0