OnePlus Z - "budżetowy" smartfon dostrzeżony w Geekbench

OnePlus Z - "budżetowy" smartfon dostrzeżony w Geekbench

W ubiegłym miesiącu OnePlus zaskoczyło nas i potwierdziło, że chce „powrócić do tworzenia bardziej przystępnych cenowo telefonów”, a wkrótce chiński producent zamierza zaprezentować budżetowy smartfon ze średniej półki przeznaczony na rynek indyjski. Mowa tu najprawdopodobniej o modelu o nazwie OnePlus Z, który jeszcze przed premierą serii OnePlus 8 pojawiał się w przeciekach jako OnePlus 8 Lite, ale w ostatnim czasie zrobiło się cicho na jego temat. Teraz jednak model OnePlus Z dostrzeżony został w bazie danych popularnego benchmarku Geekbench, który ujawnia najważniejsze informacje na temat specyfikacji tego urządzenia. Wygląda na to, że nawet budżetowy OnePlus zaoferuje nam naprawdę wysoką wydajność.

OnePlus Z dostrzeżony został w bazie danych popularnego benchmarku Geekbench, który ujawnia najważniejsze informacje na temat specyfikacji tego urządzenia.

Co prawda poprzednie przecieki sugerowały, że OnePlus Z wyposażony zostanie w procesor Dimensity 1000 od MediaTek, ale Geekbench odnotował zupełnie inny SoC, a mianowicie Snapdragon 765G od Qualcomm. Jest to topowy układ mobilny tego producenta dla smartfonów ze średniej półki, a plotki sugerują, że może on napędzać w tym roku telefony z serii Google Pixel 5. Co więcej, wygląda na to, że OnePlus Z otrzyma aż 12 GB pamięci RAM, co jest raczej niespotykane w średniej półce. Wynik uzyskany przez smartfon w benchmarku to 612 punktów w teście jednordzeniowym i 1955 w wielordzeniowym, ewidentnie nie jest to więc poziom flagowca, ale mimo wszystko większość użytkowników nie powinna narzekać na wydajność, nawet w bardziej wymagających grach.

Wcześniej w sieci pojawiły się nawet rendery OnePlus Z. Urządzenie według nieoficjalnych doniesień otrzyma 6,5-calowy panel OLED o odświeżaniu 90 Hz z wycięciem na kamerkę przednią. Z tyłu znajdować ma się potrójny aparat, a pod maską bateria o pojemności 4000 mAh, którą naładujemy szybko dzięki technologii Warp Charge 30T. Oficjalnej zapowiedzi tego telefonu spodziewamy się w lipcu, a pierwszej kolejności trafi on zapewne na rynek indyjski. Plotki sugerują, że cena sprzętu wynosić będzie w Wielkiej Brytanii 400 GBP, więc będzie wyraźnie niższa niż w przypadku modeli OnePlus 8, ale jeśli ktoś liczył na smartfon na każdą kieszeń, to może być nieco rozczarowany.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus Z - "budżetowy" smartfon dostrzeżony w Geekbench

 0