OnePlus zalicza świetny okres w Europie. Firma chwali się gigantycznym wzrostem sprzedaży

OnePlus zalicza świetny okres w Europie. Firma chwali się gigantycznym wzrostem sprzedaży

W zeszły kwartale OnePlus mogło pochwalić się rewelacyjnymi wynikami i ogromnym wzrostem sprzedaży w Indiach, a najnowsze oficjalne dane ujawniają, że firma świetnie radzi sobie również w Europie, osiągając godne podziwu rezultaty. Szef strategii OnePlus w Europie, Tuomas Lampén, ujawnił, że sprzedaż w Unii Europejskiej wzrosła o 388% w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku, w porównaniu z tym samym okresem za rok ubiegły. Jednocześnie przychody wzrosły o 286% dzięki wysokiej sprzedaży flagowych urządzeń OnePlus. Smartfony premium stanowiły 65% ​​całkowitych przychodów w UE w pierwszym kwartale 2021 roku, a reszta prawdopodobnie pochodziła z bardziej budżetowej linii smartfonów Nord oraz akcesoriów.

OnePlus zalicza świetny okres sprzedażowy w Europie, odnotowując wzrost sprzedaży o niemal 400% i wzrost przychodów o 286%.

Lampén nie udostępnił żadnych wstępnych danych na temat OnePlus 9 i OnePlus 9 Pro - dwóch z najlepszych nowych flagowców na rynku - ale zamówienia w przedsprzedaży nie były dostępne w ostatnim tygodniu kwartału, więc jest bardzo prawdopodobne, że to OnePlus 8T - smartfon z poprzedniej generacji, odegrał ważną rolę w tak spektakularnych wynikach. Producenci smartfonów na całym świecie borykają się teraz z problemami z zaopatrzeniem sieci sprzedaży w odpowiednią ilość urządzeń, co wynika z globalnych niedoborów półprzewodników, ale OnePlus jest pewny swojej podaży na rynek europejski.

OnePlus nie spodziewa się dużego wpływu niedoboru chipów w najbliższej przyszłości. Mamy niezwykłe relacje z naszymi partnerami. Pozwala nam to na bardzo dobre planowanie i prognozowanie popytu, co pozwala nam na planowanie stabilnych dostaw urządzeń do Europy - powiedział Tuomas Lampén w wywiadzie dla Android Authority. Taka strategia będzie utrzymywana nawet jeśli firma zdecyduje się na wprowadzenie przyszłych urządzeń, co oznacza, że niedobory nie powinny mieć wpływu na dostawy OnePlus 9T.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus zalicza świetny okres w Europie. Firma chwali się gigantycznym wzrostem sprzedaży

 0