OnePlus zapewni swoim smartfonom dwa lata regularnych aktualizacji Androida

OnePlus zapewni swoim smartfonom dwa lata regularnych aktualizacji Androida

OnePlus postanowił jako jeden z nielicznych producentów zagwarantować swoim klientom minimalny okres trzyletniego wsparcia aktualizacyjnego systemu Android. 

Kwestia regularnych upgrade'ów Androida to problem występujący u wielu producentów smartfonów. Pojawia się on zwłaszcza w rozwiązaniach ze średniej półki cenowej. W takim przypadku użytkownicy pozostają bez kolejnych wersji systemu około rok od debiutu telefonu ( jeżeli chodzi o flagowce wsparcie trwa nieco dłuższy okres). Firmą pragnącą wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów jest OnePlus, które poinformowało, że zgodnie z nowym harmonogramem wszystkie ich urządzenia będą otrzymywać regularne aktualizacje przez minimum dwa lata. W skład tego pakietu wchodzą nie tylko najświeższe buildy systemu, ale także łatki przeznaczone typowo dla smartfonów chińskiego przedsiębiorstwa. Do tego warto również dodać trzy lata wsparcia dla łatek Android Security, dostarczanych co dwa miesiące.

Zgodnie z nowymi zasadami OnePlus będzie przez trzy lata dostarczać regularne aktualizacje do swych smartfonów

OnePlus zapewni swoim smartfonom dwa lata regularnych aktualizacji Androida

OnePlus tym samym zainspiruje się polityką 2+1 stosowaną przez Google, czyli dwa lata dostarczania nowych wersji Androida i rok dodatkowego wsparcia gwarantującego poprawki bezpieczeństwa. Z pewnością do maja 2021 roku spać spokojnie mogą posiadacze kluczowego w ofercie producenta modelu OnePlus 6. Natomiast co ze starszymi wersjami? Jeżeli chodzi o warianty 3/3T oraz 5/5T wspomniana deklaracja także ma ważność, aczkolwiek termin wsparcia zakończy się szybciej niż w przypadku nowszych produktów, gdyż liczy się moment wprowadzenia smartfona do sprzedaży. Tak czy inaczej, OnePlus dla wielu zalicza kolejnego plusa, ponieważ oferuje nie tylko atrakcyjne cenowo urządzenia, ale też dba o konsumentów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus zapewni swoim smartfonom dwa lata regularnych aktualizacji Androida

 0