OnePlus zwalnia 80% pracowników z europejskich oddziałów

OnePlus zwalnia 80% pracowników z europejskich oddziałów

Według serwisu Engadget, OnePlus dokonuje zwolnień w europejskich oddziałach we Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Wypowiedzenia otrzymało aż 80% pracowników, natomiast za dalsze funkcjonowanie biur będzie odpowiadać minimalna niezbędna ilość osób. Nie jest to pierwsza redukcja, a poprzednia miała miejsce w ubiegłym roku i dotknęła Hiszpanię oraz Włochy. Wspomniany portal skontaktował się z rzecznikiem producenta, który przyznał, że mamy do czynienia z normalną redukcją etatów na terenie Europy potrzebną do tego, aby przedsiębiorstwo mogło skoncentrować się na kluczowych dla niego rynkach. Cóż bez wątpienia zwolnienia obejmują całkiem poważną grupę ludzi więc należy zadać sobie pytanie, czy klienci europejscy przestali odgrywać dla chińskiej korporacji równie ważną rolę co dawniej? Sam gigant oficjalnie twierdzi co innego zaś jego przedstawiciel zaznacza, że Europa pozostaje ważnym punktem działalności. Warto wspomnieć, iż przed tą decyzją OnePlus zatrudniał na całym świecie około 2 tysięcy pracowników.

Według dostępnej informacji OnePlus dokonuje zwolnień w europejskich oddziałach we Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech, a wypowiedzenia otrzymało aż 80% pracowników.

Źródło wskazuje, że spać spokojnie mogą oddziały Danii, Finlandii, Holandii oraz Belgii bowiem są to rynki, w których producent zdaje się widzieć największy potencjał, jeśli mowa o Europie. Potwierdza to niejako prośba OnePlus do wybranych pracowników filii będących na etapie restrukturyzacji o przeniesienie do Helsinek. Oczywiście winę za falę zwolnień dałoby radę zrzucić na trwającą pandemię koronawirusa dotykającą niektóre branże zmuszającą pracodawców do cięć, aczkolwiek w przypadku OnePlus oznaki planu restrukturyzacji widoczne były zanim wybuchło zagrożenie wynikające z COVID-19. Ben Wood, główny analityk w CCS Insight zarzucał przedsiębiorstwu skupianie się na smartfonach klasy premium i zaniedbaniu budżetowego atrakcyjniejszego cenowo segmentu. Za przykład posłużył tutaj OnePlus 7 Pro 5G, który sprzedaje się poniżej prognoz, choć zapewne to wina poważnie ograniczonej dystrybucji przytoczonego urządzenia.

Czy zmiana strategii sprzedażowej smartfonów ma sens? Cóż z jednej strony recenzenci doceniają tegoroczne flagowce OnePlus 8 oraz OnePlus 8 Pro tak z drugiej wśród fanów opinie są różne. Zgodnie z ankietą przeprowadzoną przez AndroidAuthority na 16,5 tysiącach osób 76,94 procent z nich zadeklarowało, że wolałoby kupić starszego OnePlus 7T niż nowszą ósemkę natomiast zainteresowanie OnePlus 8 Pro wyraziło 14,25 procent badanych, a podstawką jedynie 8,81 procent. Oczywiście to czy nowa koncepcja giganta opłaciła się dowiemy się z kolejnych raportów finansowych.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OnePlus zwalnia 80% pracowników z europejskich oddziałów

 0