OpenAI pozwala korzystać z ChatGPT całkowicie za darmo, bez konieczności posiadania konta

OpenAI pozwala korzystać z ChatGPT całkowicie za darmo, bez konieczności posiadania konta

OpenAI zaczęło udostępniać ChatGPT użytkownikom nieposiadającym konta. Stanowić ma to część misji „powszechnego udostępniania narzędzi takich jak ChatGPT, aby ludzie mogli doświadczyć korzyści płynących ze sztucznej inteligencji”. 

Takie posunięcie daje także firmie więcej danych szkoleniowych i być może nakłoni więcej użytkowników do tworzenia kont i subskrybowania dostępu do lepszego GPT-4 zamiast starszego bezpłatnego modelu GPT-3.5.

Darmowy dostęp pozwala rozpocząć nowy wątek GPT-3.5 bez podawania danych logowania.

Darmowy dostęp pozwoli rozpocząć nowy wątek GPT-3.5 bez podawania danych logowania. Na start otrzymujemy standardowe zapytanie chatbota „Jak mogę Ci dzisiaj pomóc?” z opcjonalnymi przyciskami do rejestracji lub logowania. 

chatGPT

OpenAI twierdzi, że dodało dodatkowe zabezpieczenia dla użytkowników bez konta, w tym blokowanie monitów i generowanie obrazów w większej liczbie kategorii niż użytkownicy zalogowani. Poproszony o więcej informacji na temat nowych kategorii, które są blokowane, rzecznik OpenAI powiedział, że podczas opracowywania tej funkcji rozważano, w jaki sposób niezalogowani użytkownicy GPT-3.5 mogą potencjalnie wprowadzić nowe zagrożenia.

Przedstawiciel firmy dodał, że w tworzenie nowej funkcji zaangażowane są zespoły odpowiedzialne za wykrywanie i powstrzymywanie nadużyć w modelach AI i dostosują się do nich, jeśli pojawią się nieoczekiwane zagrożenia. Oczywiście nadal blokowane jest wszystko to, co jest niedostępne dla zalogowanych użytkowników, zgodnie z opisem w interfejsie API moderacji.

Można zrezygnować z uczenia danych dla naszych zapytań, jeśli nie jesteśmy zalogowani. Aby to zrobić, należy kliknąć mały znak zapytania po prawej stronie pola tekstowego, następnie wybrać Ustawienia i wyłącz przełącznik „Ulepsz model dla wszystkich”.

OpenAI twierdzi, że ponad 100 milionów ludzi w 185 krajach korzysta co tydzień z ChatGPT. To oszałamiające liczby, jak na usługę udostępnioną 18 miesięcy temu przez firmę, o której wiele osób jeszcze dwa lata temu nie słyszało. Darmowy dostęp bez potrzeby logowania stanowi zachętę dla osób wahających się przed utworzeniem konta do wypróbowania zmieniającego świat chatbota, co powinno jeszcze bardziej zwiększyć te liczby.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: OpenAI pozwala korzystać z ChatGPT całkowicie za darmo, bez konieczności posiadania konta

 0