OpenAI udostępnia Sora – imponujący model do generowania wideo

OpenAI udostępnia Sora – imponujący model do generowania wideo

W lutym OpenAI zaprezentowało Sora, model sztucznej inteligencji zdolny do generowania realistycznych i kreatywnych filmów na podstawie tekstowych promptów. Po kilku miesiącach testów w zamkniętej wersji dla wybranych artystów wizualnych, projektantów, filmowców i testerów bezpieczeństwa, OpenAI ogłosiło publiczną premierę tego narzędzia.

Co potrafi Sora?

Sora pozwala użytkownikom tworzyć filmy o długości do 20 sekund w różnych rozdzielczościach (od 480p do 1080p) oraz formatach obrazu, takich jak panoramiczny, pionowy czy kwadratowy. Tworzenie filmów jest intuicyjne i opiera się na tekstowych promptach, które definiują, co ma znaleźć się w filmie, a także przesyłanych obrazach, na bazie których model może generować wideo. 

Sora to model sztucznej inteligencji zdolny do generowania realistycznych i kreatywnych filmów na podstawie tekstowych poleceń.

Znajdziemy tu również funkcje edycji, takie jak storyboard, cięcie wideo czy zmiana promptów. Sora oferuje również możliwość remiksowania filmów stworzonych przez innych użytkowników. Wystarczy opisać zmiany, które mają zostać wprowadzone, i wybrać stopień modyfikacji.

Na stronie Sora.com użytkownicy mogą:

  • Przeglądać filmy stworzone przez społeczność i wyróżnione przez zespół OpenAI.
  • Sprawdzać tekstowe prompty użyte do generacji filmów.
  • Organizować projekty w folderach, aby łatwiej zarządzać twórczością.
  • Zapisywać ulubione filmy w sekcji „Zapisane filmy”.

Dostępność i modele subskrypcji

Sora jest dostępna na całym świecie, z wyjątkiem Europy (w tym Wielkiej Brytanii) i Chin. Sam Altman, CEO OpenAI, przyznał podczas prezentacji, że może minąć trochę czasu, zanim trafi ona na Stary Kontynent. Narzędzie zostało udostępnione bez dodatkowych opłat dla użytkowników ChatGPT Plus, którzy mogą generować do 50 filmów miesięcznie w rozdzielczości 480p lub mniej filmów w wyższej rozdzielczości 720p oraz ChatGPT Pro, którzy mają nielimitowany dostęp do generacji filmów w rozdzielczości do 1080p oraz mogą tworzyć dłuższe projekty.

Ze względów bezpieczeństwa każdy film jest domyślnie opatrzony widocznym znakiem wodnym i zawiera metadane C2PA ułatwiające identyfikację. OpenAI twierdzi, że zablokuje użytkownikom możliwość wykorzystywania Sory do tworzenia materiałów przedstawiających wykorzystywanie seksualne dzieci (CSAM) i deepfake’ów o charakterze seksualnym. Mówiąc szerzej, firma planuje ograniczyć upoload osób do czasu udoskonalenia zabezpieczeń przed deepfakes.

OpenAI zapowiedziało również nowe modele cenowe dla różnych typów użytkowników, które zostaną wprowadzone na początku przyszłego roku. Warto odnotować, że nawet jeśli nie macie subskrypcji ChatGPT, nadal możecie odwiedzić witrynę Sora, aby zobaczyć, co tworzą inni ludzie za pomocą tego narzędzia. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: OpenAI udostępnia Sora – imponujący model do generowania wideo

 0
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł
Kolejny proponowany artykuł