Oppo Find X6 Pro zapowiedziany. To może być najlpeszy fotograficzny smartfon na rynku

Oppo Find X6 Pro zapowiedziany. To może być najlpeszy fotograficzny smartfon na rynku

Oppo właśnie zapowiedziało swoją najnowszą flagową serię smartfonów, czyli Find X6. Topowy model Find X6 Pro może okazać się najbardziej imponującym fotograficznym telefonem dostępnym na rynku. 

Oppo Find X6 Pro

Zacznijmy właśnie od Find X6 Pro, który według Oppo zapoczątkował „erę trzech głównych aparatów” w smartfonach. Wszystkie trzy jednostki z tyłu Find X6 Pro są wyposażone w 50 MP, największe sensory w swoich kategoriach. Pierwszy aparat ma 1-calowy sensor Sony IMX989, który kojarzyć można choćby z Xiaomi 13 Pro i Vivo X90 Pro, który umieszczono za 23 mm obiektywem o świetle f/1.8. Obiektyw szerokokątny (15 mm f/2,2) kryje 1/1,56-calowy sensor Sony IMX890, największy jak dotąd zastosowany w smartfonowym aparacie szerokokątnym. Trzecia jednostka to aparat peryskopowy o ogniskowej odpowiadającej 65 mm, z tym samym sensorem IMX890 i jasną przysłoną f/2,6 — oba rozwiązania po raz pierwszy zastosowano w aparacie peryskopowym.

Topowy model Find X6 Pro może okazać się najbardziej imponującym fotograficznym telefonem dostępnym na rynku. 

Aparaty, podobnie jak w przypadku poprzedników, sygnowane są marką Hasselblad, co przekłada się na kolory optymalizowane software'owo dzięki profilowi ​​Hasselblad Natural Color, tryb Hasselblad Pro, klasyczny tryb XPAD do zdjęć panoramicznych, a nawet takie szczegóły, jak charakterystyczny dźwięk migawki Hasselblad i oczywiście logotyp Hasselblad, który umieszczono na wyspie aparatów. Dostępny jest tryb portretowy Hasselblad, który wykorzystuje aparaty szerokokątne i teleobiektywy do robienia zdjęć, które mają emulować XCD30 (obiektyw średnioformatowy 30 mm f/3,5) i XCD80 (obiektyw średnioformatowy 80 mm f/1,9).

Oppo wspomaga również możliwości swoich nowych aparatów customowym procesorem obrazowania MariSilicon X. Pozwala to na szybsze ustawianie ostrości i poprawia jej precyzję, a także zapewnia 42-procentowy zakres stabilizacji obrazu dla kamery peryskopowej, co zdaniem Oppo jest wiodącą wartością w branży. Ponadto wszystkie trzy aparaty obsługują głęboką fuzję nieskompresowanych danych obrazu RAW w celu uzyskania lepszej wyrazistości oraz informacji o cieniach i świetle. Find X6 Pro ma też ulepszony 13-kanałowy sensor spektralny do oceny oświetlenia otoczenia i odpowiedniego dostosowania balansu bieli.

Korzystając ze wszystkich wbudowanych inteligentnych funkcji, Find X6 Pro będzie w stanie zaoferować 6-krotny zoom hybrydowy z soczewką peryskopową, z „pełną jakością optyczną” (a przynajmniej tak obiecuje Oppo). Umożliwia również równie obsługę wideo 4K zarówno przy natywnym powiększeniu 3x, jak i 6x. Mówiąc o wideo, Find X6 Pro obsługuje nagrywanie w pełnym Dolby Vision 4K HDR. Z kolei szerokokątny aparat obsługuje zdjęcia makro już z 4 cm, a Oppo twierdzi, że obiektyw ma aberrację mniejszą niż 1%.

Kamerka do selfie wyposażona została zaś w 32 MP sensor Sony IMX709, czyli identyczny jak w Oppo Find X5 Pro. Przed nim znajduje się szerokokątny obiektyw 21 mm f/2.4.

Oppo Find X6 Pro to jednak nie tylko imponujące możliwości fotograficzne, bo pozostała część specyfikacji także robi wrażenie. Oppo Find X6 Pro ma 6,82-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 3168 x 1440 pikseli z adaptacyjną częstotliwością odświeżania 120 Hz i częstotliwością próbkowania dotykowego 240 Hz. Oppo twierdzi, że jest to najjaśniejszy panel na świecie o szczytowej jasności 2500 nitów. Wewnątrz smartfona znajdziemy procesor Snapdragon 8 Gen 2 współpracujący z 12 GB pamięci RAM LPDDR5X (model 256 GB) i 16 GB pamięci RAM (256/512 GB, UFS 4.0).

Oppo Find X6 Pro

Find X6 Pro zasila bateria o pojemności 5000 mAh, obsługująca ładowanie przewodowe SuperVOOC o mocy 100 W (do 100% w 28 minut) i ładowanie bezprzewodowe AirVOOC o mocy 50 W (do 100% w 52 minuty). Oppo twierdzi, że bateria zachowa 80% swojej pierwotnej pojemności po 1600 cyklach ładowania - to dwukrotnie więcej niż branżowy standard.

Oppo Find X6 Pro jest dostępny w kolorach brązowym, czarnym i zielonym. Ten pierwszy wariant oferuje połączenie przypominającego metal szkła górnej części tylnego panelu i wegańskiej skóry na pozostałej części plecków. Wyspa kamery jest umieszczona w zaokrąglonym module obiektywu wykonanym z aluminium klasy lotniczej.

Oppo Find X6

Oppo Find X6 wykorzystuje natomiast chipset Dimensity 9200 i wyposażony został w 6,74-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2772 × 1240 pikseli z adaptacyjną częstotliwością odświeżania 40 Hz-120 Hz.

Podstawowy model również otrzymał trzy 50 MP aparaty tylne, ale główny sensor zaliczył downgrade do Sony IMX890, a szerokokątna jednostka bazuje na mniejszym sensorze Samsung JN1 (1/2,76 cala).

Pod maską kryje się też nieco mniejsza bateria o pojemności 4800 mAh z przewodowym ładowaniem 80 W, a zabrakło także obsługi bezprzewodowej. Poza tym Find X6 otrzymał jedynie certyfikat IP54.

Oba smartfony są dostarczane z systemem Android 13 z nakładką ColorOS 13.1. Niestety jak na razie zapowiedziane zostały jedynie na azjatyckim rynku i nie wiemy, kiedy i czy w ogóle, trafią do Europy. Ceny także pozostają na razie tajemnicą. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oppo Find X6 Pro zapowiedziany. To może być najlpeszy fotograficzny smartfon na rynku

 0