Oppo Find X - smartfon wyposażony w 10 GB pamięci RAM widoczny w TENAA

Oppo Find X - smartfon wyposażony w 10 GB pamięci RAM widoczny w TENAA

Oppo Find X to jeden z ciekawszych smartfonów bieżącego roku, głównie ze względu na dostępną specyfikację. Na pokładzie znajdziemy m.in. 6,42-calowy wyświetlacz AMOLED 1080p, wydajny Snapdragon 845 wraz z procesorem graficznym Adreno 630, 8 GB pamięci RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej na dane. Możemy też liczyć na podwójny aparat 16 Mpix + 20 Mpix, a z przodu znajduje się 25 Mpix kamera. Całość zasila akumulator o pojemności 3,730 mAh, a smartfon obsługuje funkcję szybkiego ładowania. Model ten może więc bez kompleksów konkurować z bardziej popularnymi rywalami, a jak się właśnie okazuje, Oppo nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i szykuje kolejną wersję swojego telefonu.

Nowe wydanie Oppo Find X ma posiadać aż 10 GB pamięci RAM.

Oppo Find X - smartfon wyposażony w 10 GB pamięci RAM widoczny na TENAA

Pytacie, co w tym konkretnym przypadku da się jeszcze wymyślić? Pomysł jest dość rewolucyjny, ponieważ zakłada, że smartfon będzie posiadał aż 10 GB pamięci RAM LPDDR4X. Ruch ten czyni go pierwszym na świecie telefonem wyposażonym w taką ilość pamięci, ale niestety pozostała część specyfikacji pozostaje praktycznie taka sama, czemu z drugiej strony nie ma się co dziwić, bo ciężko przebić parametry już dostępnego modelu. Jedyną zmianą będzie obecność funkcji ładowania Super VOOC, obecnie zarezerwowanej wyłącznie dla wydania Oppo Find X Lamborghini. Chociaż telefon nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, to odnalezienie go w bazach organizacji certyfikującej TENNA praktycznie przesądza sprawę.

Oppo Find X - smartfon wyposażony w 10 GB pamięci RAM widoczny na TENAA

Podobnie jak specyfikacja, tajemnicą pozostają również data premiery oraz cena urządzenia. Oczekuje się, że smartfon ujrzy światło dziennie wraz z początkiem października, natomiast jeśli chodzi o drugą kwestię, to z racji użycia takiej ilości pamięci może być ona zawrotna, szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy fakt, że obecny wariant Oppo Find X w popularnym serwisie aukcyjnym kosztuje średnio 3500 złotych. Nie wiadomo też, czy smartfon trafi do oficjalnej polskiej dystrybucji, bo podstawowa wersja wciąż się tego nie doczekała, aczkolwiek jak podają różne źródła, Oppo przymierza się do tego kroku. Uważacie, że implementacja tak znacznej ilości pamięci RAM jest obecnie potrzebna i czy zostanie jakkolwiek wykorzystana?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oppo Find X - smartfon wyposażony w 10 GB pamięci RAM widoczny w TENAA

 0