Oppo może wyprodukować smartfona ze znikającym aparatem

Oppo może wyprodukować smartfona ze znikającym aparatem

Producenci smartfonów podejmują próby skutecznego ukrycia obecnego z przodu aparatu do selfie. Stosują więc różnego rodzaju rozwiązania, zaś do wydawać by się mogło najskuteczniejszych należy wysuwana z obudowy kamera. Oppo to kolejna firma, która chce wyróżnić się na tle konkurentów o czym świadczą zgłoszone do chińskiego Urzędu ds. Własności Intelektualnej dokumenty patentowe opisujące urządzenie z tylnym aparatem fotograficznym w kształcie księżyca... znikającym w sytuacji, gdy nie będzie używany. Oczywiście nie mamy tu do czynienia z żadną magią rodem z Harry'ego Pottera, ale sprytnym pomysłem polegającym na zakrywaniu kamery taflą szkła. Samo rozwiązanie nie jest z gatunku mechanicznych zaś za jego działanie odpowiada szkło elektrochromowe mogące przełączać się między przezroczystością a nieprzezroczystością.

Oppo patentuje aparat fotograficzny, który znika gdy jest nieużywany.

Oppo może wyprodukować smartfona ze znikającym aparatem

Warto podkreślić, że w żadnym razie Oppo nie byłoby tutaj pionierem, ponieważ tego typu smartfon opracowało OnePlus i nawet zaprezentowało go podczas tegorocznych targów CES. Zapewne wizja Oppo różni się kilkoma detalami względem pomysłu rywala i nie brakuje informacji, że sprzęt może otrzymać specjalną tylną pokrywę stanowiącą zamiennik technologii OnePlus. Niestety nie wiemy, czy taki telefon kiedykolwiek trafi do sprzedaży. Co ciekawe spekuluje się, że to nadchodzący model Find X2 może posiadać znikający aparat fotograficzny. To nie jedyna nowinka mająca być obecna we wspomnianym smartfonie do kolejnej zalicza się bowiem wyświetlacz OLED Samsung Display o rozdzielczości QHD+ i odświeżaniu 120 Hz.

Oppo może wyprodukować smartfona ze znikającym aparatem

Jeśli chodzi o pozostałą specyfikację techniczną to Oppo Find X2 najpewniej będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865 oraz pamięć RAM typu LPDDR5. Do tego nie zabraknie szybszej lub ulepszonej technologii SuperVOOC 2.0 Flash Charge ładującą urządzenie jeszcze prędzej niż obecnie. Prezentacji smartfona należy oczekiwać podczas Mobile World Congress 2020 (MWC), które odbędzie się w dniach 24-27 lutego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oppo może wyprodukować smartfona ze znikającym aparatem

 0