Oppo patentuje smartfon z wysuwanym z boku aparatem

Oppo patentuje smartfon z wysuwanym z boku aparatem

Producenci smartfonów mają różne wizje odnośnie rozmieszczenia w urządzeniach przedniej kamerki do selfie. Dotychczas do najpopularniejszych rozwiązań zalicza się wycięcie, ale możemy także natrafić na koncepcję kamer umieszczonych bezpośrednio pod wyświetlaczem lub zastosowania wysuwanego z górnej części obudowy rozwiązania. Oppo postanowiło niejako rozwinąć drugą opcję zmieniając miejsce położenia aparatu, który jest umieszczony z bocznej części telefonu co idealnie obrazuje patent zgłoszony jakiś czas temu chińskiemu urzędowi chroniącemu własność intelektualną CNIPA (China National Intellectual Property Administration). W praktyce wysuwana z boku oraz tylna kamera są umieszczone w niemal identycznym miejscu. Sam mechanizm zamontowano w okolicach przycisku zasilającego.

Oppo patentuje smartfon, którego aparat wysuwa się z boku urządzenia.

Oppo patentuje smartfon z wysuwanym z boku aparatem

Oprócz tego grafika zaprezentowała także port USB typu C oraz gniazdo słuchawkowe. Oczywiście zgłoszenie patentu nie musi oznaczać, że kiedykolwiek zobaczymy smartfon z wysuwanym bocznym aparatem, bo jak wiemy istnieje szansa pojawienia się zupełnie innego trendu lub spopularyzowania obecnie dostępnych opcji. Należy wspomnieć, że na podobny pomysł jakiś czas temu wpadło ZTE w przypadku Axon S, choć nie spotkało się ono ze szczególną aprobatą. Notabene w przeszłości firma rozważała umieszczenie aż trzech wysuwanych aparatów. Oppo to przedsiębiorstwo starające się dogonić większych rywali i zgodnie ze statystykami za trzeci kwartał 2019 roku producent dostarczył na rynek 31,2 mln urządzeń, zaś jego udział wyniósł wówczas 8,7 procent.

Oppo patentuje smartfon z wysuwanym z boku aparatem

Oppo patentuje smartfon z wysuwanym z boku aparatem

Ostatnio Oppo zapowiedziało nowego smartfona, którym jest model F15 wyposażony w procesor MediaTek Helio P70 wspomagany przez 8 GB pamięci RAM. Ponadto sprzęt dostanie 6,4-calowy ekran AMOLED i najpewniej zestaw czterech głównych aparatów z 48 Mpix matrycą (mówi się o Sony IMX586), 8 Mpix obiektywem szerokokątnym i dwie 2 Mpix kamery. Całość zasili 4025 mAh bateria wspierająca szybkie ładowanie. W środku producent domyślnie umieścił Androida 9.0. Na ten moment telefon zadebiutuje 16 stycznia wyłącznie w Indiach, ale zapewne w niedalekiej przyszłości trafi też na światowe rynki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oppo patentuje smartfon z wysuwanym z boku aparatem

 0