Oppo po raz pierwszy wyprzedza Huawei na rynku smartfonów w Chinach

Oppo po raz pierwszy wyprzedza Huawei na rynku smartfonów w Chinach

Jak podaje firma analityczna Counterpoint Research, opierając się na własnych danych, Oppo po raz pierwszy w historii stało się najlepiej sprzedającą się marką smartfonów w Chinach, co oznacza, że wyprzedziło dotychczasowego lidera, czyli Huawei. Z raportu Counterpoint wynika, że Oppo zdołało w styczniu przejąć 21 procent największego rynku smartfonów na świecie, wyprzedzając nie tylko Huawei, ale i bardzo popularne w tym kraju Vivo - obie marki osiągnęły 20 procent udziałów. Apple i Xiaomi zamknęły pierwszą piątkę z 16-procentowym wynikiem. O dziwo na liście Top 5 nie znajdziemy Samsunga, który jest przecież jednym z globalnych liderów i w ubiegłym roku sprzedał na świecie najwięcej smartfonów (255,6 mln sztuk). 

Oppo po raz pierwszy w historii stało się najlepiej sprzedającą się marką smartfonów w Chinach, co oznacza, że wyprzedziło dotychczasowego lidera, czyli Huawei.

Sprzedaż Oppo wzrosła o 26 procent rok do roku i o 33 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem. Counterpoint twierdzi, że nowa seria Reno 5 miała bardzo udany debiut dzięki temu, że tym razem producent postawił na zdecydowanie lepszą specyfikację w niższej cenie niż poprzednik, czyli Reno 4. Oczywiście, fakt, że Oppo zyskało większy kawałek tego jakże lukratywnego tortu, oznacza, że ktoś musiał się zadowolić mniejszym. Raport pokazuje, że problemy ze smartfonami Huawei zaczynają przenosić się także na rodzimy rynek producenta. Counterpoint twierdzi, że Huawei zwiększył swoją koncentrację na rynku premium z powodu niedoborów komponentów spowodowanych sankcjami USA, więc chińscy dystrybutorzy stawiają na inne marki, jeśli chodzi o popularniejsze, tańsze urządzenia. Sprzedaż marki Honor przez Huawei, która również została wywołana sankcjami, spowoduje dalsze zmniejszenie jego udziału w rynku, a Honor jest teraz uważany za konkurenta, a nie składnik aktywów.

Oczywiście trzeba podkreślić, że liczby te dotyczą tylko jednego miesiąca, ale Counterpoint spodziewa się, że udział Huawei w rynku będzie nadal spadał w 2021 r. Oppo będzie starać się wykorzystać okazję, wprowadzając na rynek swój najnowszy flagowy telefon, Find X3 Pro, który zostanie ogłoszony w najbliższy czwartek. Firma zwiastuje ten model od dłuższego czasu i wrzuciła do sieci już nawet film promocyjny, który możecie zobaczyć poniżej. Ten prezentuje Find X3 praktycznie w pełnej krasie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oppo po raz pierwszy wyprzedza Huawei na rynku smartfonów w Chinach

 0