OPPO prezentuje ekstremalnie zakrzywiony wyświetlacz „Waterfall”

OPPO prezentuje ekstremalnie zakrzywiony wyświetlacz „Waterfall”

Przez lata chińskie firmy technologiczne kojarzono raczej z kopiowaniem cudzych pomysłów niż opracowywaniem własnych, ale od jakiegoś czasu wydaje się to już nieaktualne, przynajmniej jeśli chodzi o rynek urządzeń mobilnych, gdzie producenci z Państwa Środka potrafią być niezwykle innowacyjni. Świetnym przykładem potwierdzającym tę tezę jest firma OPPO, która od lat prezentuje nowe ciekawe rozwiązania w swoich smartfonach i na przykład zapoczątkowała erę zdjęć „selfie” i jako pierwsza wprowadziła smartfony z przednimi aparatami 5MP i 16MP, a później także z obrotowym modułem obiektywu, funkcją Ultra HD oraz technologią 5x Dual Camera Zoom. Niedawno firma pochwaliła się zaś opracowaniem przedniej kamerki ukrytej pod wyświetlaczem, co pozwoli na tworzenie praktycznie bezramkowych smartfonów bez wysuwanych modułów aparatu czy notcha. Kolejną interesującą nowością od tego producenta jest ekran nazwany „Waterfall”.

OPPO zaprezentowało prototyp niemal zupełnie pozbawionego ramek smartfona z wyświetlaczem „Waterfall” zakrzywionym pod kątem 88 stopni.

Firma OPPO właśnie zaprezentowała prototyp niemal zupełnie pozbawionego ramek smartfona z nowym wyświetlaczem „Waterfall”, który dzięki krawędziom zakrzywionym pod kątem 88 stopni zapewnić ma użytkownikom wyjątkowe doświadczenia wizualne. W wydanym komunikacie przeczytać możemy: „Opracowana przez OPPO nowatorska konstrukcja wyświetlacza to efekt nieustających poszukiwań coraz to bardziej innowacyjnych form smartfonów, dotychczasowych osiągnięć firmy w zakresie rozwoju technologii pełnoekranowej oraz chęci zagwarantowania użytkownikom jedynych w swoim rodzaju wrażeń estetycznych”. Poszukiwanie nowych form i materiałów, którego wynikiem jest m.in. najnowszy ekran „Waterfall”, to jedna z pięciu kluczowych aktywności realizowanych przez zespół badawczo-rozwojowy tego producenta.

Chińskie przedsiębiorstwo ma już bogate doświadczenie w zakresie projektowania zakrzywionych ekranów. Wprowadzony wcześniej na rynek smartfon OPPO Find X wyposażony został w wyświetlacz panoramiczny, który wypełnia aż 93.8% przedniej powierzchni urządzenia. Najnowszy wyświetlacz „Waterfall” stanowi, zdaniem OPPO, jedno z czołowych osiągnięć firmy w zakresie projektowania smartfonów. Warto dodać, że według danych z poprzedniego roku OPPO jest piątym największym producentem smartfonów na świecie, a także pionierem we wdrażaniu rozwiązań opartych o 5G. Firma zaprezentowała już pierwsze realne zastosowania tej technologii dla potrzeb konsumenckich oraz przedstawiała pierwsze urządzenie (Reno 5G), które będzie korzystać z sieci 5G, dzięki współpracy ze szwajcarskim operatorem Swisscom.

Pokaż / Dodaj komentarze do: OPPO prezentuje ekstremalnie zakrzywiony wyświetlacz „Waterfall”

 0