Oppo prezentuje koncept innowacyjnego składanego smartfona

Oppo prezentuje koncept innowacyjnego składanego smartfona

Producenci smartfonów bardzo często kopiują swoje pomysły i kiedy tylko jeden z nich wypuści na rynek coś bardziej oryginalnego, zaraz pojawiają się naśladowcy z podobnymi urządzeniami. Widać to choćby po składanych smartfonach, bo choć technologia ta zdaje się mieć naprawdę duży potencjał, to jednak większość modeli na rynku oferuje bardzo podobną formę, czyli telefon składany na pół wertykalnie lub horyzontalnie. Od czasu do czasu pojawią się jednak bardziej oryginalne pomysły i takowym postanowiła pochwalić się właśnie firma Oppo, która zaprezentowała koncept unikalnego potrójnie składanego smartfona, który prezentuje się naprawdę niekonwencjonalnie. 

Oppo zaprezentowało koncept unikalnego potrójnie składanego smartfona, który prezentuje się naprawdę niekonwencjonalnie. 

Oppo prezentuje koncept innowacyjnego skłądanego smartfona

Urządzenie chińskiego producenta wykorzystuje system potrójnych zawiasów, co dotychczas nie było jeszcze stosowane w tej branży. Po złożeniu telefon jest naprawdę bardzo kompaktowy i bez problemu mieści się do kieszeni, z czym współczesne smartfony mają spore problemy. Po całkowitym rozłożeniu otrzymujemy 7-calowy wyświetlacz, ale o bardzo wąskich proporcjach, co powinna bardzo dobrze sprawdzać się w wielozadaniowości. Odchylenie jednego z modułów zapewnia nam dostęp do niewielkiego 40 mm wyświetlacza, która sprawdzi się do prostych zadań, jak przejrzenie historii połączeń, powiadomień czy sterowania odtwarzaczem muzycznym. Rozsunięcie kolejnego modułu zapewnia nam już 80 mm ekran, który wykorzystywany ma być m.in, do wykonywania zdjęć selfie czy wideorozmów. Po otwarciu całości otrzymamy zaś wspomniany 7-calowy panel. Co ciekawe, zawiasy urządzenia pokryte zostały zamszową skórą, a producent zapewniać ma nawet specjalną bezprzewodową ładowarkę, której kształt dopasowany jest do zawiasów smartfona.   

Oppo prezentuje koncept innowacyjnego skłądanego smartfona

Trzeba jednak pamiętać, że to tylko koncept i nie ma pewności, że Oppo zdecyduje się ostatecznie na wypuszczenie takowego produktu na rynek konsumencki. Wydaje się to jednak sporą szansą dla chińskiego przedsiębiorstwa, by jeszcze bardziej zaznaczyć swoją pozycję na rynku innowacyjnym sprzętem, o którym na pewno będzie głośno w branży. Pytanie tylko, jak zareagowaliby na taki telefon konsumenci, bo nie od dziś wiadomo, że lubimy przede wszystkim to, co znamy. Być może jednak koncept Oppo zachęci także innych dużych graczy do bardziej innowacyjnego podejścia do designu smartfonów. Warto na koniec dodać, że koncept Oppo powstał we współpracy z japońską firmą designerską Nendo.

Oppo prezentuje koncept innowacyjnego skłądanego smartfona

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oppo prezentuje koncept innowacyjnego składanego smartfona

 0