Oppo Reno Ace 2 - flagowiec z najszybszym bezprzewodowym ładowaniem

Oppo Reno Ace 2 - flagowiec z najszybszym bezprzewodowym ładowaniem

O ile bezprzewodowe ładowanie nowego smartfona OnePlus zapowiada się całkiem imponująco (30 W), to właśnie zaprezentowany nowy flagowiec od siostrzanej firmy Oppo wypada w tym aspekcie jeszcze lepiej. Reno Ace 2 jest bowiem pierwszym telefonem na świecie, który wspiera bezprzewodowe ładowanie o mocy aż 40 W. Technologa o nazwie AirVOOC pozwolić ma na naładowanie baterii o pojemności 4000 mAh w zaledwie 56 minut (oczywiście z wykorzystaniem optymalnej bezprzewodowej ładowarki). Co więcej, podobnie jak poprzednik czy inny flagowiec tego producenta, Find X2 Pro, Reno Ace 2 pochwalić może się także obsługą przewodowego ładowania SuperVOOC 2.0 o mocy aż 65 W, co skróci czas ładowania do 30 minut. Tym samym smartfon jest najszybciej ładującym się modelem na rynku, jeśli weźmiemy pod uwagę standard przewodowy, jak i bezprzewodowy. Co więcej, nowy produkt Oppo wspiera też opcję odwrotnego ładowania (10W), robiąc za swoisty powerbank.

Oppo Reno Ace 2 jest pierwszym smartfonem na świecie, który wspiera bezprzewodowe ładowanie o mocy aż 40 W.

Oppo Reno Ace 2 - flagowiec z najszybszym bezprzewodowym ładowaniem

Jeśli chodzi o konkurencję, to Huawei oferuje w P40 Pro możliwość bezprzewodowego ładowania o mocy 40 W, ale przewodowego również „tylko” 40 W, a do tego smartfon pojawi się na rynku dopiero w czerwcu. Xiaomi niedawno demonstrowało zaś opcję bezprzewodowego ładowania o mocy 40 W w zmodyfikowanym Mi 10 Pro (ten oficjalnie wspiera do 30 W) i co ciekawe, w tym przypadku naładowanie baterii 4000 mAh zając miało tylko 40 minut. Na razie jednak to tylko pokaz technologii i nie wiemy, kiedy zostanie ona udostępniona (zapewne dopiero w kolejnym flagowcu). Warto też pamiętać o Wireless Super FlashCharge o mocy 60 W od Vivo, które zadebiutować ma w tym roku na rynku, ale nie wiemy jeszcze, jak szybko naładuje akumulator o takiej samej pojemności. Wracając do Reno Ace 2, to typowy flagowiec napędzany procesorem Snapdragon 865. Otrzymał on również wyświetlacz AMOLED Full HD+ o odświeżaniu 90 Hz i próbkowaniu dotyku na  poziomie 180 Hz. Poza tym, obsługuje on technikę HDR10+ i posiada otwór na 16 MP aparat przedni. Znajdziemy tu również głośniki stereo i gniazdo słuchawkowe minijack.    

Za możliwości fotograficzne tego telefonu odpowiadają zaś 48 MP sens główny Sony IMX586 z obiektywem f/1.7, 8 MP jednostka szerokokątna i dwa aparaty 2 MP do efektów „specjalnych”: jeden do porterów w stylu vintage, drugi do efektów przecieku światła. Reno Ace 2 dostępny będzie w trzech kolorach: szarym, srebrnym i fioletowym, ale doczeka się też specjalnej edycji o nazwie Evangelion. Cena smartfona zaczyna się w Chinach od 3999 CNY (ok. 2365 zł) za wersję 8 GB pamięci RAM LPDDR4X i 128 GB pamięci UFS 3.0 na dane, a za 4599 CNY (ok. 2720 zł) otrzymamy już konfigurację 12 GB i 256 GB. Koszt opcjonalnej ładowarki AirVOOC (ta robi także za ładowarkę Qi o mocy 10 W) to 249 CNY (ok. 150 zł). Premiera na rodzimym rynku producenta odbędzie się 20 kwietnia. Nie wiemy, kiedy smartfon trafi do Polski, ale ceny w naszym kraju na pewno będą wyższe, pytanie tylko jak bardzo.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oppo Reno Ace 2 - flagowiec z najszybszym bezprzewodowym ładowaniem

 0