OPPO Reno - bezramkowy smartfon z nietypowym modułem przedniej kamerki

OPPO Reno - bezramkowy smartfon z nietypowym modułem przedniej kamerki

OPPO potwierdziło na początku tego tygodnia, że szykuje się do prezentacji nowej serii produktów marki Reno, która ujawniona ma zostać już 10 kwietnia. Ta przynieść ma według chińskiego producenta „nową koncepcję produktu, filozofię designu i model komunikacji”. Najnowsze przecieki w postaci renderów i krótkiego filmiku pozwalają nam przyjrzeć się OPPO Reno, dając tym samym wzgląd w jeden z tych aspektów, czyli design i trzeba przyznać, że smartfon pochwalić będzie mógł się dość oryginalnym rozwiązaniem w zakresie przedniej kamerki, gdzie zastosowano bardzo nietypowy wysuwany moduł, który wygląda jak płetwa rekina. Mechanizm będzie wysuwał się automatycznie, kiedy tylko użytkownik przełączy się na aparat selfie i nasuwa skojarzenia z telefonami firmy Vivo (NEX czy V15 Pro), które posiadały podobne rozwiązanie, choć w nieco bardziej tradycyjnej formie. Jego najważniejszym plusem jest oczywiście możliwość zastosowania niemal bezramkowego ekranu bez żadnego wcięcia/wycięcia.

W OPPO Reno zastosowano bardzo nietypowy wysuwany moduł, który wygląda jak płetwa rekina.

Zdaje się, że wysuwany mechanizm posiada także przedni głośnik, co nie wydaje się najbardziej praktycznym pomysłem, gdyż jego użycie wymagać będzie każdorazowo wysuwania „płetwy”. Poza tym OPPO Reno zapowiada się na bardzo solidny smartfon ze średniej półki, gdyż wyposażony ma zostać w 6,4-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 2340 pikseli, procesor Snapdragon 710 wspomagany przez 6 GB lub 8 GB pamięci RAM i odpowiednio128 GB lub 256 GB na dane oraz baterię o pojemności 4000 mAh. Jeśli zaś chodzi o aparaty, to z przodu znaleźć ma się 16 MP sensor z własną lampą LED, a z tyłu potrójna jednostka: 48 MP + 20 MP + sensor głębi typu Time-of-Flight. Warto też dodać, że urządzenie wyposażone zostanie w port USB typu C, a nie zabraknie także gniazda słuchawkowego minijack 3,5 mm. Czytnik linii papilarnych umieszczony został zaś na tylnym panelu, więc raczej nie ma co liczyć na drugi zintegrowany z ekranem.

OPPO to obecnie drugi największy producent smartfonów w Chinach (zaraz po Huawei) i firma ta od niedawna jest już oficjalnie dostępna w naszym kraju (wkrótce spodziewajcie się testu jej smartfona na naszym portalu), a zamierza także wkroczyć do USA (choć producenci z Chin mają tu akurat mocno pod górkę). Biorąc zaś pod uwagę, że spółka matka OPPO to ten sam koncern, który kontroluje OnePlus, wielokrotnie zdarzało się w przeszłości, że telefony tego pierwszego producenta stanowiły późniejszy wzór w zakresie desingu dla kolejnych „zabójców flagowców”, a ostatnio dochodziły nas słuchy, że OnePlus 7 otrzymać może właśnie wysuwaną przednią kamerkę, więc nie zdziwi nas, jeśli mechanizm ten wyglądać będzie jak w Reno i oba telefony dzielić będą wiele cech (choć produkt OnePlus otrzyma na pewno mocniejszą specyfikację).

Pokaż / Dodaj komentarze do: OPPO Reno - bezramkowy smartfon z nietypowym modułem przedniej kamerki

 0