Oppo współpracuje z Microsoftem. Cel? Phone Link dla OnePlus, Oppo i Realme

Oppo współpracuje z Microsoftem. Cel? Phone Link dla OnePlus, Oppo i Realme

W nadchodzących miesiącach posiadacze smartfonów od OnePlus, Realme i Oppo mogą dostać aktualizację, która przyniesie obsługę połączenie z systemem Windows za pośrednictwem aplikacji Phone Link. 

Korzystanie ze smartfona w Windowsie

Komputery i smartfony towarzyszą nam codziennie. Dla wielu oba te urządzenia stanowią podstawowe narzędzia w codziennej pracy. Koncepcja połączenia ich wydaje się zatem co najmniej interesująca. Swego rodzaju synergię komputera ze smartfonem oferuje już Apple, jednak po pierwsze nie każdy chce korzystać z ich ekosystemu, a po drugie ich sprzęt jest zwyczajnie drogi.

Sama aplikacja Link to Windows ma być fabrycznie instalowana na wybranych smartfonach od Oppo, które będą miały zainstalowaną nakładkę ColorOS 14 lub OxygenOS 14 albo oczywiście wyższą wersję.

Smartfon Oppo

Na szczęście podobna możliwość istnieje również w systemie Windows za sprawą aplikacji Phone Link. Dzięki niej możemy przyłączyć smartfon z Androidem do komputera pracującego pod kontrolą Windowsa i już bezpośrednio z niego nawiązywać i odbierać połączenia, odpowiadać na wiadomości, korzystać ze smartfonowej galerii zdjęć i sprawdzać powiadomienia. Ponadto można również korzystać z zainstalowanych na smartfonie aplikacji z użyciem klawiatury oraz myszy. Krótko mówiąc daje nam to możliwość używania funkcji smartfona bez wyjmowania go z kieszeni. Samo połączenie z komputerem odbywa się natomiast za pośrednictwem sieci Wi-Fi.

Phone Link na smartfonach OnePlus, Realme i Oppo

Wszystko wskazuje na to, że tak przydatną opcję będą mieli w niedalekiej przyszłości posiadacze smartfonów marek Oppo, OnePlus oraz Realme. Firmy Oppo i Microsoft ogłosiły bowiem współpracę, której owocem ma być dodanie możliwości korzystania z Phone Link (i Link to Windows) właśnie na urządzeniach wspomnianych trzech producentów. Wsparcie ma pojawić się w nadchodzących miesiącach.

Sama aplikacja Link to Windows ma być fabrycznie instalowana na wybranych smartfonach od Oppo, które będą miały zainstalowaną nakładkę ColorOS 14 lub OxygenOS 14 albo oczywiście wyższą wersję. Najpewniej będzie również tak, że aktualizacja niektórych modeli do właśnie tych wersji poskutkuje dodaniem do bilbioteki aplikacji Link to Windows.

Dowiedzieliśmy się także, iż kompatybilne smartfony wyżej wymienionych marek będą posiadały funkcję natychmiastowego hotspota, co w praktyce oznacza, że gdy tylko znajdą się w pobliżu komputera z zainstalowanym systemem Windows 11, w zakładce z dostępnymi sieciami Wi-Fi pojawi się właśnie opcja połączenia. Pozostaje tylko pytanie, jak dobrze będzie to wszystko działać. Chyba najważniejsza w tym przypadku będzie stabilność połączenia oraz szybki dostęp do danych ze smartfona.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oppo współpracuje z Microsoftem. Cel? Phone Link dla OnePlus, Oppo i Realme

 0