Orange Pi Zero – nowa konkurencja dla Raspberry Pi w cenie 7 dolarów

Orange Pi Zero – nowa konkurencja dla Raspberry Pi w cenie 7 dolarów

Do sprzedaży trafiła nowa platforma komputerowa – Orange Pi Zero. Ma ona być konkurencją dla najtańszego Raspberry Pi. W cenie wyższej o 2 dolary otrzymujemy wydajniejsze podzespoły i wbudowany moduł WiFi.

Orange Pi Zero to nowa platforma komputerowa w niskiej cenie. Ma być konkurencją dla bardziej znanego Raspberry Pi, którego można kupić za 5 dolarów. Orange Pi Zero jest droższy o 2 dolary, ale za to oferuje nieco więcej.

Platforma wyposażona jest w czterordzeniowy procesor Allwinner ARM Cortex-A7 z układem graficznym Mali 400-MP2. Taki zestaw często był wykorzystywany w najtańszych smartfonach i tabletach. Grafika jest w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości 4K, ale Orange Pi Zero nie została do tego stworzona. Platforma nie ma nawet wyjścia wideo. Poza tym komputer ma 256 MB pamięci (wersja 512 MB kosztuje 9 dolarów), czytnik kart SD oraz moduł WiFi 802.11b/g/n. Platforma ma także sloty rozszerzenia, do których można przymocować dodatkowe złącza lub inne płytki.

Orange Pi Zero współpracuje z systemami operacyjnymi Debian, Ubuntu oraz Android, ale tylko w wersji 4.4. Platformę można kupić między innymi na Aliexpress, gdzie razem z dostawą zapłacimy nieco ponad 10 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Orange Pi Zero – nowa konkurencja dla Raspberry Pi w cenie 7 dolarów

 0