Oreo już oficjalną nazwą kolejnej wersji Androida

Oreo już oficjalną nazwą kolejnej wersji Androida

Zgodnie z zapowiedziami, Google wykorzystało zaćmienie Słońca w USA, by ujawnić nazwę swojej kolejnej dużej wersji systemu operacyjnego Android. Ten do tej pory znany był jako "O" i obyło się bez większej niespodzianki, ponieważ ostatecznie nazywać będzie się Oreo, czyli tak jak obstawiano od samego początku.

Warto mieć na uwadze, że Google zawsze nazywa kolejne edycje Androida od nazw deserów czy słodyczy, ale dopiero drugi raz zdecydowało się na sięgnięcie po konkretną markę. Po raz pierwszy z takim przypadkiem mieliśmy do czynienia w wersji 4.4, która nosiła nazwę KitKat i koncern nawiązał wtedy współpracę z firmą Nestle. Tym razem amerykański gigant musiał porozumieć się z koncernem Mondelez, ale jak się ma taką pozycję jak Google, to tego typu zadania przeważnie nie stanowią większej trudności. Kod Android 8.0 Oreo został już opublikowany przez inżynierów firmy na platformie Android Open Source Project, a aktualizacje oprogramowania dla wspieranych urządzeń z rodziny Nexus i Pixel mają pojawić się "wkrótce".

Obyło się bez niespodzianki i nowa wersja Androida nazywać będzie się Oreo. Nas cieszą jednak przede wszystkim usprawnienia, jakie przyniesie ten system

Google zapowiedziało także, że do końca roku spodziewać możemy się, iż takie marki, jak Essential, General Mobile, HMD Global, Huawei, HTC, Kyocera, LG, Motorola, Samsung, Sharp, Sony czy BlackBerry wypuszczą nowe urządzenia z systemem Android Oreo lub też zaktualizują dotychczasowe. Jeśli zaś chodzi o nowości, jakie przyniesie użytkownikom nowy wersja Androida, to warto wspomnieć choćby o wsparciu wielozadaniowości w trybie obraz w obrazie, kropkach powiadomień, w pełni przeprojektowanych emoji (w tym 60 nowych ikonek), wbudowanym Google Play Protect, szybszym uruchamiania urządzeń, usprawnionym systemie autouzupełniania czy wsparciu dla aplikacji Android Instant.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oreo już oficjalną nazwą kolejnej wersji Androida

 0