Origen triumfuje w European Masters 2018

Origen triumfuje w European Masters 2018

W malowniczym Leicester rozegrały się play offy European Masters 2018 w League of Legends. Pierwszym triumfatorem rozgrywek została drużyna legendarnego Xpeke, która wzniosła puchar po pokonaniu polskiej drużyny.

Za nami finał European Masters - turnieju, który miał zapełnić lukę po Challenger Series. Jak w przypadku niższego szczebla rozgrywek, nie brakowało znanych marek z całej Europy takich jak NIP, Origin czy Milenium. Polscy przedstawiciele, czyli mistrz ESL MP, Illuminar Gaming (wcześniej Illuminar Honor Gaming) oraz wicemistrz Pucharu Polski Cybersport, Team Ascent, również wyruszyli na podbój Europy. Niestety drużyna Kubona odpadła już w pierwszej fazie turnieju, gdzie nie wygrywając żadnego spotkania zajęła trzecie (ostatnie) miejsce w swojej grupie. Na szczęście znane każdemu IHG prowadzone przez Veggiego doszło aż do finału, gdzie uległo Origen 0-3.

Czy można nazwać się Polakiem nie oglądając IHG na streamie?

 

Takimi właśnie słowami przywitał nas jeden z polskich casterów przed spotkaniem, dodając, że miejsce w finale dla Illuminar można określić cudem. Przed turniejem nikt nie spodziewał się, że zajdą aż tak daleko. Takie same przeświadczenie posiadali wierni fani Xpeke, którzy po ponad roku doczekali się powrotu Origen. W czarno-niebieskich trykotach ujrzeliśmy graczy, których renoma nie odstawała od Hiszpana - Expect, Insec, Froggen, Forgiven i Jesiz, tej piątki nie trzeba nikomu przedstawiać. Przez lata zmagali się oni na turniejach międzynarodowych, ale przerwa jaka ich dzieliła od ostatniego poważnego turnieju nie napawała optymizmem - niepotrzebnie, bo indywidualności weteranów pozwoliły pokonać młodą krew. Finał miał być jednak zupełnie inny, bo według głosowania przeprowadzonego przez organizatorów turnieju aż 70% oglądających była pewna, że to polska drużyna wniesie puchar. W meczach półfinałowych Origen pokonało MAD Lions, jednak styl w jakim przyszło im wygrać nie przekonywał, a Illuminar pokonało pewnie 2-0 faworyzowane GamersOrigin. W dwóch pierwszych grach to IHG stawiało warunki - w pierwszej grze nic nie wskazywało na wygraną hiszpańskiego przedstawiciela, już podczas draftu można było zauważyć, że gracze z Polski dostali to, czego pragnęli. Następna mapa przez pierwsze 30 minut też szła pod dyktando Illuminar, ale w pewnym momencie coś zaczęło się psuć i Froggen pokazał co potrafi - jego wspaniałe zagranie zmieniło przebieg zdarzeń i na przerwę to Origen schodziło z kolejną wygraną. W decydującej grze finału niskie morale naszej ekipy albo może właśnie odwrócenie fatalnej dla Origen partii spowodowały, że zamiast wyrównanej gry ujrzeliśmy dosyć łatwą wygraną organizacji Xpeke. Piątka zasłużonych dla europejskiej sceny graczy zabiera do siebie puchar i wysyła w świat jasny sygnał, że Origen nie należy jeszcze skreślać.

Autor: Piotr Michnowski

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Origen triumfuje w European Masters 2018

 0