Origin pozwala na prezentowanie gier innym ale są pewne ograniczenia

Origin pozwala na prezentowanie gier innym ale są pewne ograniczenia

Na Origin, cyfrowej platformie Electronic Arts do dystrybucji gier, oprócz wyprzedaży Black Friday, pojawiły się nowe funkcje sklepiku.

Origin - prezenty

Jedną z nich to możliwość dodania gier do listy życzeń, które pojawią się na naszym profilu i mogą je podejrzeć także inni. Druga to natomiast opcja prezentowania gier innym użytkownikom. Ma ona jednak kilka ograniczeń.

Przesyłanie prezentów jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku wydanych już gier, a nie tych zamówionych w przedsprzedaży. Co więcej, jesteśmy ograniczeni wyłącznie do pozycji z portfolio Electronic Arts i nie możemy liczyć na to samo z grami od zewnętrznych wydawców. Nie istnieje także żadna opcja dodawnia wirtualnej waluty, lub specjalnych zestawów ją zawierających. Najistotniejszą chyba przeszkodą jest jednak uniemożliwienie wysłania tego typu prezentów osobom z innych krajów.

Aby podarować komuś grę należy wejść na stronę danego produktu, przejść do płatności i z rozwijanego menu wybrać nową opcję, po czym wybieramy z listy przyjaciół, komu chcemy zafundować prezent. Można także dokonać tego w przypadku kupowania wersji premium tytułu, które nasz znajomy/a posiada w edycji podstawowej.

Steam wprowadził taką funkcję już wiele lat temu, niezależnie od zamieszkiwanego terytorium. Nie wiadomo dlaczego EA zdecydowało się akurat na taki krok. Niemniej jednak wprowadzenie nowej funkcjonalności to krok w dobrym kierunku i być może z czasem amerykański gigant gier video dalej rozwinie te opcje.

Jakub Krawczyński
Jakub Krawczyński Redaktor

Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...