ORII to headset Bluetooth w postaci pierścionka

ORII to headset Bluetooth w postaci pierścionka

Kiedy myślicie o zestawach Bluetooth, to zapewne pierwszym, co przychodzi Wam do głowy, są niewielkie słuchawki zakładane na jedno ucho. Wywodzący się z Hongkongu startup o nazwie Origami Labs wpadł jednak na zdecydowanie bardziej oryginalny pomysł.

Firma zaprezentowała urządzenie w postaci „inteligentnego” pierścionka o nazwie ORII i szuka właśnie wsparcia na platformie finansowania społecznościowego Kickstarter. Zapewne zastanawiacie się, co wspólnego ma pierścionek z headsetem Bluetooth? Okazuje się, że zamiast postawić na tradycyjne rozwiązanie w postaci słuchawki, Origami Labs zdecydowało się na bardziej nowatorski pierścionek, który służy za odbiornik i za pomocą przewodzenia kostnego transmituje dźwięk do naszego ucha. Jedynym minusem tego rozwiązania zdaje się być konieczność trzymania palca z ORII na uchu w trakcie trwania całej rozmowy - niczym w szpiegowskim filmie, przez co jego obsługa wymaga od nas wykorzystania jednej ręki.

ORII to raczej ciekawostka niż produkt, który ma szansę na masową popularność, ale fani szpiegowskich filmów na pewno powinni się nim zainteresować

Plusy ORII w stosunku do tradycyjnych headsetów Bluetooth wydają się być oczywiste, przynajmniej według producenta. Ten podkreśla przede wszystkim brak konieczności trzymania słuchawki w uchu, co po pewnym czasie potrafi być męczące. Poza tym, ORII to pierścionek, który robić może także za modny dodatek, a twórcy zadbali także o wsparcie dla cyfrowych asystentów Siri od Apple oraz Assistant od Google. Gadżet wciąż można wesprzeć na Kickstarterze, gdzie nabyć można go nawet za 119 USD (standardowa cena to 129 USD). Do końca zbiórki pozostały jeszcze 23 dni, ale Origami Labs osiągnęło już cel (30 tysięcy dolarów), przekraczając go ponad 4-krotnie. Premiera przewidziana jest w lutym przyszłego roku.

Komentarze