Oryginalna płyta-matka StarCrafta odnaleziona: Blizzard wynagradza znalazcę

Oryginalna płyta-matka StarCrafta odnaleziona: Blizzard wynagradza znalazcę

Firma Blizzard w 1998 roku ogłosiła zaginięcie płyty z kodem źródłowym Starcrafta, po 20 latach trafiła ona w ręce użytkownika forum Reddit kryjącego się pod pseudonimem Khemist49.

STARCRAFT Gold Master Source Code – taką nazwę nosi legendarna płyta Blizzarda, która zaginęła w 1998 roku. Jak się okazało, pozyskał ją, użytkownik RedditaKhemist49. Gracz wszedł w jej posiadanie zupełnie przypadkowo – przeglądając aukcje na eBayu, natknął się na pudełko z grami oraz różnymi gadżetami od Blizzarda. Sam zestaw przyciągnął kupca rozmaitymi klasykami i trudno dostępnymi produktami, jednak szczególną uwagę przykuła wcześniej wspomniana płyta. Khemist49 nie wiedząc, co zrobić z pozornie wartościowym przedmiotem postanowił zwrócić się o pomoc użytkowników Reddita. I tutaj zaczęła się burza mózgów – jedni mówili, że posiadanie tego jest nielegalne i niedługo zgłosi się do niego zespół prawniczy Blizzarda, inni chcieli, aby posiadacz złotej płyty udostępnił ją za darmo w sieci. Byli również tacy, którzy oferowali pieniądze za przedstawiony przedmiot.

Blizzard potwierdziło całą historię, dodając, że chcą przekazać wyrazy uznania dla gracza, który postąpił we właściwy sposób  – nie tylko od nich samych, ale także ze strony ogromnej społeczności StarCraft, która do dziś świetnie się bawi przy pierwszej części cyklu".

Koniec końców, Blizzard również zobaczył całą sprawę i postanowił porozmawiać z Khemistem o ich własności. Naturalnie zażądali, aby płyta z całą zawartością została zwrócona z powodu „własności intelektualnej i tajemnic handlowych”. Poniekąd bojąc się konsekwencji, gracz postanowił zwrócić nowy nabytek – Blizzard nie pozostał obojętny, wynagrodzili odpowiednie zachowanie, wysyłając Khemistowi grę Overwatch oraz 250$ do wykorzystania w BlizzardStore. Na tym się jednak nie skończyło – chwilę później szczęśliwy znalazca otrzymał telefon od pracownika Blizzard. Usłyszał nie tylko podziękowania za to, jak postąpił, ale również otrzymał bilety na nadchodzący BlizzCon oraz pokrycie kosztów przejazdu i zakwaterowania. Dodatkowo parę dni później przedstawiciele Blizzarda wysłali w ręce Khemista zestaw gier, gadżetów i sprzętu komputerowego z serii gier Diablo oraz Overwatch.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oryginalna płyta-matka StarCrafta odnaleziona: Blizzard wynagradza znalazcę

 0