Oryginalny Segway przechodzi na emeryturę. Firma ogłasza koniec produkcji

Oryginalny Segway przechodzi na emeryturę. Firma ogłasza koniec produkcji

Niewiele urządzeń technologicznych wywołało tyle zamieszania na całym świecie co oryginalny Segway, który pojawił się na rynku prawie dwie dekady temu. Steve Jobs przewidywał nawet, że będzie to tak przełomowe jak komputery, a inwestor John Doerr przekonywał, że to odkrycie na miarę internetu.  Teraz, po latach wiemy, że każdy, go wróżył ogromny sukces temu wynalazkowi, był w błędzie. Dwukołowy samopoziomujący się pojazd osobisty, znany jako Segway Human Transporter zadebiutował pod koniec 2001 roku i wtedy była to maszyna niczym z filmy sci-fi. Skuter z napędem elektrycznym posiadał czujniki żyroskopowe, które utrzymywały równowagę i pozwalał na poruszanie się z prędkością do około 16 km/h.

Segway nie zrewolucjonizował transportu. Nic w tym dziwnego - pierwszy model tego pojazdu kosztował 33 tysiące zł. To tyle co nowy samochód.

Firma Fast Company poinformowała jednak, że obecny właściciel marki wycofuje znaną nam linię pojazdów Segway. Jak podaje firma, produkcja w zakładzie w Bedford w stanie New Hampshire zakończy się 15 lipca. Zwolnionych zostanie w sumie 21 pozostałych do dziś pracowników, chociaż najbardziej podstawowa załoga pozostanie na miejscu, aby wykonywać niezbędne obowiązki, takie jak realizacja gwarancji i napraw. Jak podkreśla Fast Company, Segway nigdy tak naprawdę nie odniosło spodziewanego sukcesu komercyjnego. Ze względów bezpieczeństwa, skutery były dobrze wykonane, z wieloma systemami zapobiegającymi awariom. Było to świetne dla bezpieczeństwa użytkowników, ale nie dla firmy, która chciała sprzedawać dużo produktów.

Krótko mówiąc, awarie nie zdarzały się zbyt często, co oznacza, że ​​właściciele nie mieli powodu, aby wymieniać je na nowsze modele. Ich konstrukcja również nie ewoluowała przez lata, co doprowadziło do jeszcze mniejszej liczby kupujących nowe modele. Segwaye stały się stosunkowo popularne na zachodzie wśród wydziałów policji i turystów, a w naszym kraju u ochroniarzy w galeriach. Twórca Segwaya, Dean Kamen, sprzedał firmę w 2009 roku i od tego czasu nie był zaangażowany w jej działalność. Chińska firma Ninebot przejęła firmę w 2015 roku i planuje kontynuować produkcję produktów pod nazwą Segway, choć nie będą to już znane wszystkim pojazdy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oryginalny Segway przechodzi na emeryturę. Firma ogłasza koniec produkcji

 0