Ośmiordzeniowy Ryzen uchwycony na benchmarku Ashes of the Singularity

Ośmiordzeniowy Ryzen uchwycony na benchmarku Ashes of the Singularity

Ashes of the Singularity to często stosowana przy benchmarkach gra. Pewien użytkownik o dość pociesznie brzmiącym nicku, AMD_FanBoy, właśnie opublikował zrzuty ekranu pokazujące wyniki testów dokonanych na procesorze AMD Ryzen.

Konfiguracja entuzjasty produktów AMD to, o dziwo, Nvidia GeForce Titan X, 16 GB RAM i właśnie procesor AMD Ryzen, podkręcony automatycznie z bazowego 3,6 GHz do Turbo 4,0 GHz. Gra została przetestowana przy maksymalnych detalach (preset "crazy") i rozdzielczości 4K. Wyniki procesora wykazują średnio CPU framerate na poziomie 70,5 fps. Model Ryzena poddany benchmarkowi to wariant ośmiordzeniowy i szesnastowątkowy z wielowątkowością współbieżną SMT.

Użycie karty Titan X może sugerować, że osoba testująca Ryzena nie była pracownikiem laboratorium AMD, lecz kimś z zewnątrz. Niemniej należy przy tym pamiętać, iż AMD w przeszłości posługiwało się już topowym akceleratorem Zielonych, m.in. podczas oficjalnej prezentacji nadchodzącego CPU. Wpis niestety błyskawicznie zniknął z bazy danych, ale użytkownicy forum PCShopping zdołali wykonać stosowny zrzut ekranu.

Można go zobaczyć poniżej.

Ośmiordzeniowy Ryzen na benchmarku

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ośmiordzeniowy Ryzen uchwycony na benchmarku Ashes of the Singularity

 0