Ostatni sekret Doom II odnaleziony po 24 latach od premiery

Ostatni sekret Doom II odnaleziony po 24 latach od premiery

Choć od premiery kultowego dla wielu Dooma II minęło aż 24 lata, to dopiero teraz jeden z fanów zdołał odkryć ostatni dostępny w grze sekret, który dotychczas był uważany za niemożliwy do znalezienia. Gratulacje Zero Masterowi złożył sam John Romero czyli jeden z ojców Dooma, który w trakcie prac odpowiadał za kwestię programistyczne oraz projektowe gry. Tajemniczym obiektem okazał się umiejscowiony w Industrial Zone teleport. Choć do miejsca docierało wcześniej już wielu graczy to jednak robili to wyłącznie przy pomocy kodów czego tytuł zwyczajnie nie zaliczał. Warto podkreślić, że aktywacja maszyny nie należy do prostych zadań, ponieważ kierowany przez nas bohater musi w odpowiedni sposób dostać się na urządzenie poprzez zepchnięcie go przez oponenta. 

Zero Master zdołał odkryć ostatni sekret w 24-letniej grze Doom II, który dotychczas był uważany za niemożliwy do odnalezienia.

Ostatni sekret Doom II odnaleziony po 24 latach od premiery

Zero Master postanowił więc wykorzystać do aktywacji teoretycznie niedziałającego teleportu postać Pain Elemental, a próba oczywiście zakończyła się pełnym sukcesem. Dzięki tej legalnej sztuce Zero Master może określić się mianem pierwszej na świecie osoby, która ukończyła kultową produkcję w 100% na 15 poziomie. Oczywiście należą mu się gratulacje gdyż dokonał rzeczy, której przez tak spory okres od debiutu Dooma II nie udawało się teoretycznie najlepszym zawodnikom. Co ciekawe odnajdywanie tajemnic gier nie jest niczym nowym w branży. Niespełna dwa miesiące temu użytkownik punk_7890 pochwalił się na Twitterze faktem odkrycia w Silent Hill 2 po 17 latach od pojawienia się produkcji specjalnej komendy wywołującej mini-mapę (choć wcześniej wiedziano o jej istnieniu to nie znano metody aktywacji). Do tego ustalił kod aktywujący możliwość zapisania stanu rozgrywki w dowolny momencie. Można? Można. 

Przy okazji warto podkreślić, że utytułowana seria powróci za sprawą odsłony Doom Eternal, której debiutancki materiał wideo prezentujący gameplay mogliśmy oglądać kilka tygodni temu. Widać, że produkt przeszedł wiele zmian względem wydanej dwa lata wcześniej ostatniej odsłony, co zauważamy już po głównym bohaterze dzierżącym w dłoniach miecz, a także miotacz płomieni. Jeśli chodzi o bronie to zgodnie z dostępnymi informacjami powróci charakterystyczny dla Dooma arsenał. Poza tym usprawnień doczekali się także stojący na naszej drodze przeciwnicy, którzy mają być dużo trudniejsi do pokonania. Chociaż nie znamy konkretnego terminu premiery Doom Eternal to powinien on się ukazać już w przyszłym roku. 

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ostatni sekret Doom II odnaleziony po 24 latach od premiery

 0