Ostatni sezon The Walking Dead zostanie ukończony przez inne studio

Ostatni sezon The Walking Dead zostanie ukończony przez inne studio

Telltale Games, czyli deweloper kojarzony głównie z popularną serią gier The Walking Dead, sam zamienił się w chodzącego trupa. Firma pod koniec miesiąca nieoczekiwanie poinformowała o swojej upadłości i to w trakcie trwania finałowego sezonu wspomnianego tytułu. Wydawało się, że garstka osób, która pozostała jeszcze chwilowo w firmie, dokończy ów projekt, lecz niedawne informacje przytoczone przez byłą już pracownicę Telltale Games o zwolnieniu ostatnich ludzi rozwiały wszelkie nadzieje. Zwolnienia te nie zostały wprawdzie w żaden sposób potwierdzone przez korporację, a nawet jeśli okazałyby się nieprawdziwe, to deweloper ma do skończenia serial Minecraft: Story Mode, którego zleceniodawcą jest Netflix. Sytuacja The Walking Dead The Final Season pozostawała więc beznadziejna, jednak niespodziewanie pomocną dłoń wyciągnęło inne studio.

Skybound Games dokończy ostatni sezon The Walking Dead, za którego powstanie pierwotnie odpowiadało upadłe niedawno Telltale Games.

Skybound Games, bo o nim tu mowa, potwierdził na Twitterze, że dogadał się z Telltale i na mocy podpisanej umowy dokończy ostatnią przygodę Clementine, wydając wszystkie pozostałe odcinki The Walking Dead The Final Season. Skybound Games to mały, świeży deweloper należący do znacznie większego gracza w postaci Skybound Entertainment, który z kolei jest ściśle powiązany z marką The Walking Dead. Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie brakujące odcinki trafią do sprzedaży i czy osoby, które zdecydowały się na wykupienie pełnego sezonu, również je otrzymają (co byłoby najuczciwszym posunięciem). Przy okazji warto podkreślić, że w związku z upadkiem pierwotnego studia, grę wycofano z oficjalnej sprzedaży i nie wiemy, czy obecna sytuacja przywróci pierwszy epizod na Steam.

Tak czy inaczej, dokończenie projektu, nawet przez zewnętrzną ekipę, to doskonała wiadomość dla fanów tej utytułowanej serii. Pewne obawy może budzić doświadczenie przyszłych autorów, ale miejmy nadzieję, że do tych prac zdecydują się oni przygarnąć część starej załogi, co podniesie jakość gry. Przypominamy, że o zamknięciu Telltale dowiedzieliśmy się w ubiegłym miesiącu, po lawinach plotek. Nagle na bruku znalazło się około 300 ludzi, jednak pomocną dłoń w ich kierunku wyciągnęło wiele znanych marek - oby znaleźli oni swoje nowe miejsce i pomogli w stworzeniu równie interesujących tytułów, co podczas pracy dla poprzedniej firmy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ostatni sezon The Walking Dead zostanie ukończony przez inne studio

 0