Oszukujesz w Rainbow Six Siege na konsoli? Ubisoft zwiększy ci laga

Oszukujesz w Rainbow Six Siege na konsoli? Ubisoft zwiększy ci laga

Oszuści w grach wideo nie tylko uprzykrzają życie uczciwych graczy, ale powodują też, że deweloperzy, którzy mogliby koncentrować się na usprawnianiu mechanik czy nowej zawartości, wkładają cały swój wysiłek w walkę w cheaterami. Ubisoft ma jednak nowy pomysł, który pozwolić ma na ukrócenie nieuczciwych praktyk.

Firma ogłosiła, że gdy pojawi się kolejna aktualizacja gry Rainbow Six Siege, każdy gracz, który zostanie przyłapany na oszukiwaniu przez fałszowanie danych wejściowych — to znaczy na używaniu urządzeń, które pozwalają na korzystanie z klawiatury i myszy na konsoli zamiast kontrolera — będzie borykał się z drastycznie wydłużonymi lagami. 

Ubisoft ujawnił właśnie swój system Mousetrap, który będzie walczyć z oszustami w Rainbow Six Siege.

Urządzenia takie jak XIM APEX, Cronus Zen lub ReaSnow S1 pozwalają graczom wykorzystać zwiększoną czułość i szybszy czas reakcji, które oferują klawiatura i mysz w porównaniu z tradycyjnymi padami w konsoli. Poza tym, tego typu sprzęt zawiera często również funkcje wspomagania celowania, automatycznego przeładowania i autoskopu (przybliżanie widoku), które od dawna (i słusznie) uznane są za oszukiwanie przez społeczność graczy i zakazane w większości rywalizacyjnych gier. Ale to nie powstrzymuje nieuczciwych graczy przed korzystaniem z takich urządzeniach, aby sztucznie poprawić swoje wyniki w strzelankach online typu Call of Duty: Warzone czy Overwatch. 

Tego typu praktyki mają być ukrócone w Rainbow Six Siege. Ubisoft ujawnił właśnie swój system Mousetrap (pułapka na myszy), stworzony specjalnie do wykrywania kont, na których działają te nielegalne urządzenia. Mousetrap już zbiera swoje żniwo, bo firma od kilku sezonów udoskonalała możliwości wykrywania systemu i zbudowała bazę danych znanych oszustów. „Dokładnie wiemy, którzy gracze oszukują i kiedy to robią” — powiedział Jan Stahlhacke, szef zespołu programowania rozgrywki w Rainbow Six Siege. „Wiemy również, że na najwyższych szczeblach oszuści stają się znacznie bardziej powszechni”.

Jeśli system wykryje oszusta, ten odnotuje znaczny wzrost czasu reakcji, aby zniwelować wszelkie nieuczciwe korzyści takiego gracza. Użytkownik będzie musiał odłączyć urządzenie, a następnie rozegrać jeszcze kilka rund z „al-ping-trossem”, zanim kara w postaci większego laga zniknie. Activision podjęło podobne — i równie pomysłowe — środki w 2022 r. przeciwko oszustom Call of Duty za pomocą rozwiązania o nazwie Disarm.

Firma przyznaje, że takie urządzenia są używane zgodnie z prawem przez niepełnosprawnych graczy, a Ubisoft zachęca tych graczy do kontaktu. Wydaje się, że można było to załatwić przed wprowadzeniem tych zmian.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oszukujesz w Rainbow Six Siege na konsoli? Ubisoft zwiększy ci laga

 0