Oszuści wyłudzają karty Radeon RX 580 od graczy. AMD wydaje ostrzeżenie

Oszuści wyłudzają karty Radeon RX 580 od graczy. AMD wydaje ostrzeżenie

Niektórzy handlarze stają się coraz bardziej kreatywni w swoich działaniach. Poszukując kolejnych źródeł wydajnych w kopaniu kryptowalut kart graficznych posuwają się nawet do oszukiwania graczy, wysyłając do nich fałszywe zawiadomienia od AMD i XFX. Proceder ten został dostrzeżony w Chinach. Nowy sposób oszustwa polega na wysyłaniu do klientów ostrzeżeń o wycofaniu Radeona RX 580 z powodu problemów z niestabilnością, które były wynikiem wady produkcyjnej. Radeon RX 580 został wycofany jakiś czas temu, a oszuści teraz wykorzystują fakt. Nieuczciwi sprzedawcy przekonali wielu klientów do zamiany swojego Radeona na kartę GeForce GTX 1050 Ti lub GTX 1060 3 GB, argumentując, że modele GeForce oferują lepszą wydajność. Jeśli użytkownik się nie zgadzał, proponowano nawet rekompensatę finansową za Radeona RX 580.

Radeon RX 580 to cenna dla górników karta. Sprzedawcy oszukują nawet klientów, żeby wymieniali swoje rzekomo wadliwe modele, na mniej atrakcyjne karty GeForce.

Czemu Radeon RX 580 jest tak cenny dla Chińczyków? Model ten, przeciwieństwie do konkurencji z tego przedziału cenowego, świetnie nadaje się do kopania kryptowalut. Prawdziwym powodem oszustwa jest wydobywanie Ethereum. Wraz z ponownym boomem w branży wydobywczej kryptowalut, Radeon RX 580 jest poszukiwaną kartą. Podczas gdy GeForce GTX 1060 3 GB może zarobić około 1,20 USD dziennie, Radeon RX 580 8 GB osiąga nawet do 3 USD dziennie. Radeon RX 580 jest uznawany za jeden z najlepszych górniczych procesorów graficznych dzięki stosunkowi ceny do wydajności.

Zarówno AMD China, jak i XFX China wydali oficjalne oświadczenia, w których stwierdzono, że tak zwane wycofanie Radeona RX 580 to oszustwo. Czteroletnia karta graficzna Polaris nie wykazuje żadnych fabrycznych wad w projekcie PCB, jak sugerują oszuści. AMD podejmie kroki prawne przeciwko sprawcom za rozpowszechnianie dezinformacji i nielegalne wykorzystywanie marki AMD. Jeśli ktoś dał się złapać na ten dość wyszukany sposób działania, otrzymywał słabszego GeForce'a, którego cena nie skacze do góry, jak Radeona RX 580. Osoby, które nie skorzystały z zamiany, ale wybrały pieniądze, otrzymały dwukrotność początkowej ceny detalicznej. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oszuści wyłudzają karty Radeon RX 580 od graczy. AMD wydaje ostrzeżenie

 0