Oto czołówka najlepiej sprzedających się smartfonów

Oto czołówka najlepiej sprzedających się smartfonów

W sieci udostępniono zestawienie 10 modeli smartfonów różnych marek, które sprzedawały się najlepiej w trzecim kwartale 2023 roku. Na podium - bez zaskoczenia - znalazły się urządzenia z logo nadgryzionego jabłka. W topowej dziesiątce nie umieszczono jednak żadnego flagowca Samsunga.

Najchętniej wybierane smartfony

Najlepszy smartfon to dość ogólne i nieprecyzyjne określenie. Dla różnych osób kryć się będzie pod nim coś innego. Dla jednego najlepszy smartfon to taki, który posiada wewnątrz obecnie najszybszy procesor. Ktoś inny może jednak zdecydowanie bardziej doceniać jakość robionych zdjęć. Są też tacy, dla których najlepszy smartfon to po prostu opłacalny smartfon. Niemniej jednak coś decyduje o tym, że dane urządzenia znajdują się w czołówce najlepiej sprzedających się modeli.

Na pierwszym miejscu znalazł się iPhone 14. Tuż za nim uplasował się natomiast iPhone 14 Pro Max, a podium zamyka iPhone 14 Pro.

Teraz poznaliśmy czołówkę najchętniej kupowanych smartfonów w trzecim kwartale 2023 roku. Już w tym miejscu trzeba dodać, iż jest to zestawienie globalne. Na pierwszym miejscu znalazł się iPhone 14. Tuż za nim uplasował się natomiast iPhone 14 Pro Max, a podium zamyka iPhone 14 Pro. Wygląda zatem na to, że klienci decydujący się na iPhona znacznie chętniej wybierali podstawowy model, a nie któryś z linii Pro. Warto też zauważyć, że smartfony Apple'a w zestawieniu kończą się dopiero na czwartym miejscu, które zdobył iPhone 13.

Zabrakło flagowców Samsunga

Najlepiej sprzedający się smartfon z Androidem znajduje się dopiero na piątym miejscu. To Samsung Galaxy A14, czyli model budżetowy. Kolejna, szósta, pozycja należy do Galaxy A14 5G, co tylko podkreśla wysoką popularność tego przystępnego cenowo smartfona. Urządzenia Samsunga pojawiają się jeszcze na 7, 8 i 10 miejscu. To kolejno Galaxy A54, Galaxy A04e oraz Galaxy A34. W zestawieniu nie znalazł się więc żaden flagowiec Samsunga z linii Galaxy S. Klienci widocznie znacznie chętniej kupują tańsze modele tej południowokoreańskiej marki.

Oprócz Apple'a i Samsunga, w czołowej dziesiątce najlepiej sprzedających się smartfonów jest także propozycja od Xiaomi. Na dziewiątej pozycji znalazł się Redmi 12C. A jeżeli szukacie nowego smartfona dla siebie to zachęcamy do spojrzenia na telefony do 2000 zł. Bardziej wymagający mogą natomiast rzucić okiem na telefony do 3000 zł.

Jeśli jednak zależy wam na niższej cenie to są również telefony do 1000 zł. Wiemy też, że dla niektórych liczą się przede wszystkim możliwości fotograficzne. Właśnie dlatego zebraliśmy telefony z dobrym aparatem. Producenci dają nam dziś bardzo szeroki wybór smartfonów. Każdy może zatem znaleźć coś dla siebie. Niekoniecznie sugerując się tym, co jest najczęściej wybierane przez innych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oto czołówka najlepiej sprzedających się smartfonów

 0